Český Krumlov zažil Brazilský večer

V pátek 12. srpna se v Pivovarské zahradě uskutečnil Brazilský večer s hudbou a kulinářskými specialitami.

Akce byla tematicky propojená s právě probíhající olympiádou a konala se v rámci projektu Olympijský park Rio-Lipno a Jižní Čechy olympijské. Pořádal ji Jihočeský kraj ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu a s Mezinárodním hudebním festivalem Český Krumlov.

Připraven byl karnevalový průvod městem, který začal v 19:30 na náměstí, a po něm od 20:00 následoval program s hudbou, tancem a kulinářskými specialitami v Pivovarské zahradě. Vystoupily latino kapela Carisma, taneční soubor Tradición a skupina Tam Tam Batucada, která se představila v bubenické show.

Celým večerem provázela temperamentní, energií nabitá hudba v latinskoamerickém stylu v podání kapely Carisma. Vynikající hudebníci a zpěvačky z Latinské Ameriky představili bohatý repertoár, zazněly známé a populární latino skladby jak v tradičním provedení, tak i s příměsí moderních stylů.

K večeru v latinskoamerickém stylu neodmyslitelně patří i tanec. Skupina Tradición předvedla oblíbené tance, např. kubánskou salsu, brazilskou sambu, argentinské tango nebo tanec merengue původem z Dominikánské republiky. Tradición má ve svém repertoáru širokou škálu choreografií, obohacených autentickými kostýmy přímo z kolébky karnevalu Ria de Janeira nebo z dílny nejslavnějšího světového kabaretu Tropicana v Havaně. Sambu se návštěvníci Brazilského večera mohli od profesionálních tanečníků sami naučit, připravena byla totiž i škola samby.

Součástí večera byla rovněž strhující bubenická show orchestru Tam Tam Batucada, doplněná tanečními čísly. Bubeníci a perkusisté zahráli karnevalovou sambu z oblastí Rio de Janeiro a Bahia, ale připomenuli také rytmy z celé jižní Ameriky, Kuby i Afriky – samba reggae, samba batucada, maracatú, timbalada, rumba, afrosamba aj. 

Brazilský večer nabídl kromě hudby a tance i tamní kulinářské speciality: brazilské národní jídlo feijoada – dušené hovězí a vepřové maso s černými fazolemi a pikantní klobáskou, dále hovězí grilovaný pupek, brazilské grilované kuře supreme s kukuřičkou a další dobroty. K tomu se podávala jihoamerická vína či míchané nápoje. Připraveny byly tedy zážitky všeho druhu a na své si přišli milovníci latinskoamerických rytmů i exotického jídla a pití.

Zůstaňte s námi

Sledujte aktuální dění Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově