Pozvánka prezidenta MHF ČK Jaromíra Boháče na 28. festivalový ročník

V současné době finalizujeme podobu příštího 28. ročníku. Při jeho zahájení se znovu vrátíme do zámecké zahrady. Návštěvníky zahajovacího večera pozveme 19. července 2019 na parter fontány, kde provedeme dobové výpravné představení, v němž přiblížíme dobu Ludvíka XIV., který miloval hudbu i tanec, realizoval mnohá hudebně taneční představení a sám v nich účinkoval. Představení bude doplněno dobovým osvětlením. Zahajovací večer nese pracovní název Hudba a balet pro Krále Slunce. Po představení bude následovat zahradní slavnost. Na druhý festivalový koncert naše pozvání přijal světově proslulý soubor Take 6, jenž je 10násobným držitelem prestižní ceny Grammy. Toto nezaměnitelné vokální seskupení získalo zvláštní ocenění jako „nejčastěji nominovaná vokální skupina v historii Grammy” a jejich zvuk je skutečně unikátní: šest andělských a vybroušených hlasů ucelených v křišťálově čisté harmonii a synkopických rytmech, zdobených aranžích v kombinaci s funky a groove, které bublají až do opojného varu gospelu, jazzu, R&B a příchuti popu. Soubor vystupoval s tak významnými osobnostmi jako Quincy Jones, Stevie Wonder, Ray Charles, Ella Fitzgerald a Whitney Houston. Také 6 na MHF vystoupí se symfonickým orchestrem.

Ještě prozradím, že v programu příštího ročníku nebude samozřejmě chybět muzikál. Tentokrát jsme se rozhodli pro zajímavou konfrontaci “Broadway meets Broadway”, kdy na jednom večeru vedle sebe vystoupí jak sólisté z Brodwaye, které krumlovské festivalové publikum již velmi dobře zná, tak i čeští muzikáloví zpěváci. Do programové nabídky 28. ročníku se jistě promítne 30. výročí pádu železné opony, ale jak přesně bude večer k této příležitosti vypadat, to si necháme zatím pro sebe. Festival se vrátí do Barokního divadla, kde bude uvedena opera Terpsichore G. F. Händela, a návštěvníci se mohou těšit rovněž na nová festivalová koncertní prostředí. 28. ročník MHF potrvá od 19. 7. do 10. 8. 2019.

 

Děkujeme vám za vaši přízeň a znovu na viděnou se těšíme 19. července 2019. Jaké byly vaše dojmy a zážitky z uplynulého ročníku? Napište nám, co se vám líbilo nebo na co byste nás chtěli upozornit. Vaše názory nás zajímají!

Zůstaňte s námi

Sledujte aktuální dění Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově