Program MHF Český Krumlov 2017

V Krumlově vystoupí Angela Gheorghiu s Ramónem Vargasem, Mischa Maisky, Julian Rachlin a další známá jména.

Mezi 14. červencem a 5. srpnem 2017 nabídne Mezinárodno hudební festival Český Krumlov celkem 19 koncertů, na nichž vystoupí špičkoví hudební umělci. Dominantou MHF je tradičně jeho zahajovací operní galakoncert, který bude tentokrát patřit dokonce dvěma operním hvězdám – okouzlující sopranistce Angele Gheorghiu a sympatickému tenoristovi Ramónu Vargasovi. V Pivovarské zahradě je doprovodí PKF – Prague Philharmonia pod vedením Leoše Svárovského.

Z velkých osobností klasické hudby se na 26. festivalovém ročníku představí například violoncellista Mischa Maisky, jenž vyniká stylem legendárních virtuosů – velkým tónem a velkými gesty. Spolu s ním vystoupí talentovaná čínská klavíristka Shiran Wang. Dále mladá ruská houslistka Maria Solozobova  za doprovodu rezidenčního festivalového tělesa Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod vedením Conrada van Alphena, nebo Julian Rachlin, který patří nepochybně mezi současnou houslovou i violovou špičku, pro nějž je dokonalá technika zcela samozřejmá, a který navíc velký zájem vzbuzuje i jako dirigent. Po jeho boku vystoupí kanadská violistka Sarah McElravy.

Festival vzdá rovněž poctu několika umělcům, jejichž výročí si v roce 2017 připomínáme. 450. výročí narození skladatele Claudia Monteverdiho uctí Cappella Mariana koncertem z jeho tvorby, hold jednomu z nejvýznamnějších trumpetistů 20. století, Maurici Andrému, vzdají trumpetista Marek Zvolánek a varhaník Pavel Svoboda. Vystoupí rovněž houslista Bohuslav Matoušek s komorním orchestrem Virtuosi Pragenses, violoncellista Petr Nouzovský společně s kytaristkou Miriam Rodriguez Brüllovou v programu s názvem „Après un rêve“, dále peruánský kytarista Jesús Castro Balbi nebo sopranistka Marcela Cerno s Janoska Ensemble, také mnohá komorní a symfonická tělesa, jako jsou Škampovo kvarteto, Smetanovo trio či soubor patřící k předním světovým interpretům středověké duchovní hudby Schola Gregoriana Pragensis, Symfonický orchestr Českého rozhlasu (rezidenční orchestr MHF ČK) pod vedením Manuela Hernández-Silvy, Jihočeská filharmonie pod taktovkou Jana Talicha nebo Severočeská filharmonie Teplice. V podání renomovaných sólistů, Českého filharmonického sboru Brno, Filharmonie Bohuslava Martinů a dirigenta Stanislava Vavřínka zazní Verdiho Messa da Requiem, dílo, jehož každé provedení je vždy svátkem a zároveň hlubokým obohacením.

Festival však nabídne i osvěžující populární žánry: Rendez-vous s francouzským šansonem v podání Radky Fišarové, Irský večer se skupinou Altan (s ochutnávkou Irské whisky) nebo americký muzikál v programu „Bravo Broadway“ v autentickém podání broadwayských muzikálových hvězd Chloe Lowery, Capathii Jenkins, Roba Evana, Hugha Panara a dirigenta Randalla Craiga Fleischera.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2017, stejně jako loni, otevře své brány vedle již tradičních festivalových lokací, jako jsou Pivovarská zahrada, Zahrada Kooperativy, Zámecká jízdárna a Maškarní sál, také dalším atraktivním místům Českého Krumlova, např. Klášterní kostel Božího těla nebo zámecká zahrada, v níž se uskuteční závěrečný komponovaný večer s titulem „Noc barokních mistrů“, na němž vystoupí soubor Barocco sempre giovane se sólovým trumpetistou Markem Zvolánkem a barokními trubači, a který bude zakončen slavnostním ohňostrojem.

Zažijte spojení krásných melodií s magickou atmosférou Českého Krumlova pri 26. ročníku MHF ČK 2017!

Více o jednotlivých koncertech na www.festivalkrumlov.cz v sekci Program.

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

Zůstaňte s námi

Sledujte aktuální dění Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově