Smetanovo trio získalo BBC Music Magazine Awards. Gratulujeme!

A těšíme se na vystoupení v rámci MHF Český Krumlov. Přijďte 2. srpna do Maškarního sálu krumlovského zámku, koncert Smetanova tria začíná v 19.30.

Kompletní nahrávka klavírních trií Bohuslava Martinů v podání Smetanova tria získala cenu britského časopisu BBC Music Magazine Award v kategorii komorní hudby. Ocenění včera v londýnském King‘s Place převzala klavíristka Jitka Čechová. Smetanovo trio tuto cenu už získalo v roce 2007 za nahrávku Dvořákových trií. „Radujeme se, a to hned dvojnásobně. Především z toho, že se specifické hudbě Bohuslava Martinů otevírají další mnohé dveře na světová pódia. Jeho triové komorní dílo si určitě zasluhuje pozornost ansámblů po celé zeměkouli a i díky BBC se může v dohlednu stát nedílnou součástí jejich repertoáru,“ uvedla Jitka Čechová.

BBC Music Magazine Award získalo Smetanovo trio opakovaně po deseti letech. „Je to úžasný pocit. Cítíme to jako potvrzení smysluplnosti našeho konání a správného interpretačního uchopení odkazu našich velikánů,“ svěřila se klavíristka. V případě BBC Music Magazine Award se jedná o druhou nejvýznamnější hudební britskou cenu v klasické hudbě hned po ‚Oscarech klasické hudby‘, ocenění měsíčníku Gramophone. Odborná porota nejdříve v každé kategorii vybrala tři alba a o vítězích rozhodla veřejnost.

Zůstaňte s námi

Sledujte aktuální dění Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově