Změna programu koncertu 20. července

Ve čtvrtek 20. července v Maškarním sále po boku Mischy Maiského ze zdravotních důvodů bohužel nevystoupí avizovaná čínská klavíristka Shiran Wang, nýbrž jihokorejský klavírní virtuos Chulhee Yoon.

Chulhee Yoon  patří mezi přední klavíristy Jižní Koreje a je uznávaný hudebníky i kritiky díky své precizní technice a virtuózní hře. Má rozsáhlé zkušenosti jako sólový pianista a pravidelně vystupuje s významnými korejskými orchestry včetně Korejského symfonického orchestru, Kangnamského symfonického orchestru, orchestrů měst Ulsan, Busan, Pohang, Wonjoo a Changwon, orchestru Korejské národní univerzity umění a dalších. Byl pozván, aby vystoupil jako význačný host po boku řady mezinárodních orchestrů, jako je orchestr měst Bělehradu a Monterey. Chulhee také dostal pozvánku na několik mezinárodních hudebních festivalů. Mezi ty nejvýznamnější patří Hudební festival Ludwiga van Beethovena Teplice či Mezinárodní hudební festival Český Krumlov. Dále v průběhu několika let pořádal řadu tematických koncertů se sólovými a komorními skladbami s podporou Soulské kulturní nadace a mediálních partnerů, jako je například Magazine Nobless. Během svých studií v Německu Chulhee získal první cenu na mnoha renomovaných mezinárodních soutěžích, jako jsou Le Muse, Rachmaninova hudební soutěž či Senegalia. Ve své rodné zemi získal první cenu v soutěžích Joong-Ang Newspaper Competiton nebo Busan MBC Competition. Zasedal v porotě na mezinárodních soutěžích, jako je Bosendorfer (USA) či CAMPUS (Francie). Chulhee získal hudební vzdělání ve městech Freiburg a Trossingen v Německu, kde studoval pod vedením renomovaných učitelů jako Edith Picht Axenfeld, Vitaly Margulis a Boris Lvov. Mezi lety 1998 a 2001 působil jako profesor na Ulsanské univerzitě. V současné době je profesorem na Univerzitě Kookmin.

 

Johann Sebastian Bach (1685-1750): Suita pro sólové violoncello č. 1 G dur, BWV 1007
                                                                    Suita pro sólové violoncello č. 5 c moll, BWV 1011

přestávka

Johannes Brahms (1833-1897):  2 písně (v úpravě pro cello a klavír) – „Liebestreu” a „Immer                     leiser wird mein Schlummer” 

                                                          Sonáta č. 1 e moll pro violoncello a klavír, op. 38

Zůstaňte s námi

Sledujte aktuální dění Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově