Novinky 28. ročníku


Nově zvýhodněné vstupné pro seniory a další benefity

Vstupenky na všechny festivalové koncerty jsou v prodeji on-line na www.ticketstream.cz a www.festivalkrumlov.cz nebo v pobočkách společnosti Ticketstream po celé republice a Infocentru v Českém Krumlově. Novinkou 28. ročníku jsou zvýhodněné vstupné pro seniory (nad 65 let) ve výši 10 % a cenově výhodné vstupenky, které platí vždy na dva komorní koncerty v Maškarním sále. Atraktivní výhody přináší členství v Klubu přátel MHF Český Krumlov, který je stále otevřený všem příznivcům festivalu. V rámci věrnostního programu je možné získat přednostní informace o festivalu, zvýhodněné vstupné na koncerty a společenské akce festivalu, slevy u vybraných partnerů ad. Letos je členům Klubu přátel jako výraz poděkování za jejich přízeň věnován koncert houslistky Sanghee Cheong a violoncellisty Stefana Kropfitsche s orchestrem Thüringen Philharmonie 9. srpna 2019 v Zámecké jízdárně. Na tento koncert mohou členové klubu získat dvě vstupenky zdarma či s výraznou slevou (podle typu karty) a po jeho skončení jsou zváni na setkání s vystupujícími umělci.

Festival se snaží reagovat na negativní nárůst tzv. rychloobrátkové turistiky v Českém Krumlově, kdy drtivá většina turistů městem jen projíždí, a z města se tak stává pouhý skanzen historických budov. Proto v intencích trvale udržitelné turistiky přichází s nabídkou kulturního vyžití na celý víkend, tzv. Krumlovský kulturní víkend, kdy návštěvník ke vstupenkám na víkendové koncerty včetně pátku dostane Český Krumlov Card se vstupy do pěti krumlovských expozic zdarma!

 

 

Speciální nabídka pro obyvatele Českého Krumlova a okolních obcí

28. ročník MHF Český Krumlov si mohou Krumlováci a zájemci ze sousedních obcí užít za zvýhodněné vstupné. Při zakoupení jedné vstupenky na vybrané koncerty dostanou druhou zdarma! Akce 1+1 vstupenka zdarma se týká šesti mimořádných hudebních událostí: Koncert proslulého vokálního souboru Take 6 – 20. 7., Pivovarská zahrada; Kouzlo barokní hudby – 26. 7., Respirium Zámecké jízdárny; Lenka Filipová, Brno Strings a hosté – 1. 8., Pivovarská zahrada; Songs of Exile – 2. 8., Zámecká jízdárna; Už nás nedělí železná opona – 9. 8., Zámecká jízdárna a závěrečný operní galakoncert To nejlepší ze světové opery – 10. 8., Pivovarská zahrada.

Cenové zvýhodnění platí pro občany s trvalým pobytem v Českém Krumlově a přilehlých obcích v okruhu cca 12 km (Dolní Třebonín, Chlumec, Holubov, Chvalšiny, Bohdalovice, Střítež). Mapa s okruhem spádové oblasti bude k dispozici u prodejců. Nákup vstupenek je podmíněn prokázáním trvalého pobytu dokladem a poskytnutím e-mailové nebo poštovní adresy. Předprodej zvýhodněných vstupenek: Infocentrum Český Krumlov, náměstí Svornosti 2 nebo (od 19. 7.) kancelář firmy Auviex, Latrán 37.

Další bonusy: Cena vstupenky na libovolný z festivalových koncertů je pro žáky ZUŠ Český Krumlov 50 Kč, pro učitele 100 Kč. Čtenáři Městské knihovny v Českém Krumlově mají při nákupu vstupenek slevu 20 %.

 

Doprovodný program

V rámci MHF Český Krumlov 2019 je pro obyvatele i návštěvníky Českého Krumlova připraven pozoruhodný doprovodný program. V Pivovarské zahradě se 26. července, 2. a 9. srpna otevře Letní kino Kooperativy s projekcemi filmových hitů Mamma Mia! a Bohemian Rhapsody. Vstup je zdarma. Hvězdy filmového plátna tak na tři večery vystřídají živé umělce, kteří v Pivovarské zahradě vystoupí v rámci oblíbených open-air koncertů.

Jedinečná příležitost k osobnímu setkání s vynikajícími arménskými instrumentalisty a interesantními osobnostmi, členy souboru The Naghash Ensemble of Armenia, se všem zájemcům naskytne 1. srpna od 18:00 v krásném Gotickém sále Prelatury. Akci pořádá MHF Český Krumlov ve spolupráci s Městskou knihovnou Český Krumlov. Vstup je zdarma. V rámci festivalového programu The Naghash Ensemble of Armenia zahraje 2. srpna od 19:30 v Zámecké jízdárně společně se smyčcovou sekcí Jihočeské filharmonie na koncertě Songs of Exile.

Osobitou festivalovou atmosféru zpestří pouliční muzikanti se svými hudebními produkcemi, které si mohou lidé užít cestou na koncerty.

 

Charitativní spolupráce se ZUŠ Jaroslava Ježka

MHF Český Krumlov hostí velká jména domácí i mezinárodní scény a zároveň pomáhá handicapovaným talentům. Z každé zakoupené vstupenky jde 5 Kč na pořízení notového materiálu v Braillově písmu pro zrakově postižené studenty. Vedle části výtěžku z prodeje vstupenek organizační tým připravil i další formy podpory, např. prodej festivalových programů za symbolickou dvacetikorunu, která rovněž půjde ve prospěch ZUŠ Jaroslava Ježka. V jednání je vystoupení zrakově postižených hudebníků v rámci festivalu a jeho doprovodných aktivit, finanční podpora ze strany partnerů festivalu a další možnosti.

 

 

Ekologie v centru pozornosti

MHF Český Krumlov následuje směřování města Český Krumlov – chce být ekologický a ohleduplný k životnímu prostředí, což se projevuje v několika konkrétních aktivitách: Festival odebírá energii vyrobenou výhradně z šetrných, obnovitelných zdrojů od oficiálního partnera festivalu, energetické skupiny E.ON. Novým oficiálním partnerem je značka Audi, která zajistí festivalový shuttle servis prostřednictvím elektronických aut e-tron. V rámci spolupráce s Českými drahami návštěvníky koncertů přiveze přímý vlak z Prahy do Českého Krumlova za necelé 3 hodiny. Cestující, kteří přijedou vlakem na víkendové koncerty, navíc získají Český Krumlov Card se vstupy do pěti krumlovských expozic zdarma! Kartu si mohou vyzvednout v Infocentru na náměstí Svornosti v Českém Krumlově po předložení jízdenky.

Jak ekologickou linii, tak i zvýšení komfortu pro festivalové hosty sleduje spolupráce s firmou BUSEM České Budějovice, která zajistí pro návštěvníky tří sobotních koncertů autobusovou dopravu z Českých Budějovic, Lipna a Prachatic a zpět zcela zdarma. Zájemci o cestu autobusem se mohou registrovat na www.festivalkrumlov.cz.

     

Klub mecenášů MHF Český Krumlov

Zajištění opravdu kvalitního programu a nejlepších tuzemských i světových interpretů v současné době není možné bez podpory mecenášů z veřejného i soukromého sektoru. MHF Český Krumlov proto oslovuje příznivce a podporovatele hudby – potenciální dárce finančních příspěvků na rozvoj festivalu – a zve je do exkluzivního Klubu mecenášů. Členové získají řadu mimořádných výhod, počínaje přednostním výběrem vstupenek až po osobní setkání s účinkujícími zvučných jmen.

 Zůstaňte s námi

Sledujte aktuální dění Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově