„Bravo Broadway“ /muzikálový večer/, Severočeská filharmonie Teplice, Randall Craig Fleischer /dirigent/

Místo koncertu: Pivovarská zahrada
http://festivalkrumlov.cz/wp-content/uploads/2017/03/brawo-broadway.jpg

SVĚTLO PROJEKTU BRAVO BROADWAY
PŘINÁŠÍ ENERGETICKÁ SKUPINA E.ON.

Sobota 29.7. 20:30, Pivovarská zahrada

„Bravo Broadway“ /muzikálový večer/

Chloe Lowery, Capathia Jenkins, Rob Evan a Hugh Panaro (USA) – zpěv

Vokalisté: Alena Průchová, Naďa Wepperová a Adam Koubek

Severočeská filharmonie Teplice (ČR)
Randall Craig Fleischer (USA) – dirigent


Program

Frank Loesser (1910–1969): předehra k muzikálu Kluci a holky (1950)
George Gershwin (1898–1937) / Ira Gershwin (1896–1983): I Got Rhythm
Richard Rodgers (1902–1979) / Lorenz Hart (1895–1943): Bewitched, Bothered and Bewildered z muzikálu Kámoš Joey (1940)
Richard Rodgers (1902–1979) / Lorenz Hart (1895–1943): Johnny One Note z muzikálu Děcka ve zbrani (1937)
Burton Lane (1912–1997) / Yipsel Harburg (1896–1981): Old Devil Moon z muzikálu Divotvorný hrnec (1947)
Frank Loesser (1910–1969): Luck Be a Lady z muzikálu Kluci a holky (1950)
Richard Rodgers (1902–1979) / Lorenz Hart (1895–1943): Lady Is a Tramp z muzikálu Děcka ve zbrani (1937)
Frank Loesser (1910–1969): Sit Down, You’re Rocking the Boat z muzikálu Kluci a holky (1950)
George Gershwin (1898–1937) / Edwin DuBose Heyward (1885–1940): Summertime z opery Porgy a Bess (1934)
Richard Rodgers (1902–1979) / Oscar Hammerstein II (1895–1960): směs písní Richarda Rodgerse
Hello Young Lovers z muzikálu Král a já (1951)
It Might as Well Be String z hudebního filmu State Fair (1945)
This Can’t Be Love z muzikálu Chlapci ze Syrakus (texty Lorenz Hart, 1938)
Some Enchanted Evening z muzikálu Jižní Pacifik (1949)

přestávka 

Rob Parissi (*1950) / Wild Cherry: předehra k Play That Funky Music (1976)
Eagles: Hotel California (1976)
George Merrill (*1956) / Shannon Rubicam (*1951) / Whitney Houston (1963–2012): I Wanna Dance With Somebody (1987)
Billy Steinberg (*1950) / Tom Kelly / Heart: Alone (1987)
Freddie Mercury (19461991) / Queen: Bohemian Rhapsody (1975)
Paul Jabara (19481992) / Donna Summer (19481982): Last Dance (1978)
Led Zeppelin: Stairway to Heaven (1971)
Glen Ballard (*1953) / Siedah Garrett (*1960) / Michael Jackson (19582009): Man in the Mirror (1988)
Brian May (*1947) / Queen: We Will Rock You / We Are the Champions (1977)

MHF Český Krumlov pravidelně nabízí divácky oblíbené muzikálové večery. Diváci se mohou v programu s názvem „Bravo Broadway“ těšit na slavné muzikálové melodie v podání hvězd broadwayských divadel, tak jak je měli možnost zhlédnout již v minulých ročnících. Tentokrát to bude v první části večera výběr z klasických muzikálů “Classic Musicals“ let 1920-1959, tedy éry, která vešla ve známost jako „Golden Age of Musical Theatre“. Ve druhé části jako kontrast zazní výběr z show „Rock On !“, Classic Rock a Pop let 70´a 80´.


O umělcích

Chloe Lowery, americká zpěvačka, tanečnice, herečka, autorka textů, se nejvíce proslavila jako sólistka rockové skupiny Trans-Siberian Orchestra, která získala několik platinových desek. Na jaře roku 2010 vystupovala jako Theresa na turné nazvaném Beethoven’s Last Night. Chloe současně úzce spolupracovala se světoznámým producentem, Ricem Wakem, což vedlo k její spolupráci s Yannim. Svůj hlas a talent pro psaní textů zapůjčila v roce 2009 projektu s názvem Yanni Voices Project uvedeném společností Disney Pearl Imprint. Společností PBS byla prezentována jako hlavní umělkyně účinkující v programu „Yanni, Voices Live from Acapulco”. Hlas Chloe zazněl na Yanniho albech Truth of Touch a Inspirato z let 2013 a 2014. Umělkyně měla dále tu čest absolvovat turné s Chrisem Bottim, vystupovat s Newyorským městským baletem jako hlavní vokalistka a dále se podílela na psaní textů pro skupinu Everclear. Po absolvování turné po USA a Mexiku s Yannim získala smlouvu se společností Disney/Hollywood Records jako sólová umělkyně. Mezi její úspěchy z poslední doby řadíme účinkování na pozici hlavní vokalistky a autorky textu na Yanniho albu „Sensuous Chill” z roku 2016, živé vystoupení s tělesem Trans-Siberian Orchestra ve městě Wacken a na zimním turné, roli hlavní vokalistky na albu „Joel Hoekstra’s 13”, v projektu The Rock Tenor a v představení Newyorského městského baletu Thou Swell. V prosinci 2016 Chloe vystoupila jako hlavní vokalistka v představení Rocktopia, které bude přenášeno celostátně společností PBS.


www.officialchloe.com

Herečka Capathia Jenkins úspěšně vystoupila jako “Medda” v Disneyho produkci Newsies na Broadwayi. Broadwayské publikum ji dále mohlo vidět v představeních The Civil War jako Harriet Jackson, The Look of Love, Caroline, Or Change a Martin Short – Fame Becomes Me, kde zpívala “Stop the Show”, a nebylo večera, kdy by si nevysloužila nadšené ovace. Capathia Jenkins dále účinkovala v divadle Off-Broadway v novém nastudování muzikálu Godspell a v (mis)Understanding Mammy, což jí přineslo nominaci na Drama Desk Award. V prosinci zpívala v živém přenosu představení The Wiz televizní stanice NBC. Capathia Jenkins během své kariéry vystupovala s orchestry z celého světa, mezi nimiž nechyběly Clevelandský orchestr, Houstonský symfonický orchestr, Pittsburský symfonický orchestr pod vedením Marvina Hamlische, Národní symfonický orchestr, Torontský symfonický orchestr, Calgarská filharmonie a Hongkongský filharmonický orchestr. Velkou poctou pro ni bylo vystoupení na koncertě “Broadway Ambassadors to Cuba” v rámci festivalu Festival De Teatro De La Habana. V listopadu 2015 se vrátila do Carnegie Hall, kde zpívala s orchestrem New York Pops, a nedávno zavítala do Knihovny Kongresu s představením Pocta Marvinovi Hamlischovi. Její hlas můžete slyšet na soundtracku k filmům Nine, Chicago a Prává blondýnka 2. 


www.capathiajenkins.com

Během své bohaté kariéry Rob Evan vystoupil v sedmi hlavních rolích na scénách v New Yorku. Byl členem původního hereckého obsazení broadwayského muzikálu Jekyll & Hyde, kde hrál titulní role. Dále ztvárnil Jeana Valjeana v Bídnících, Kerchaka v muzikálu Tarzan Walta Disneyho, postavu “The Dentist” v Little Shop of Horrors a  hraběte von Krolocka v muzikálu  Ples upírů Jima Steinmana. Rob je zpěvák, autor řady alb a současně člen rockové skupiny Trans-Siberian Orchestra, která je držitelem několika platinových desek. Jeho hlas mohou posluchači slyšet na albu této skupiny The Lost Christmas Eve (platinová deska – Lava/Atlantic) a na posledním vydaném albu skupiny Nightcastle, které debutovalo na pátém místě v žebříčku Billboard’s Top 100 (v současné době zlatá deska – Atlantic Records). Se skupinou Trans-Siberian Orchestra absolvoval turné po Evropě a Spojených státech jako Beethoven v rockové opeře s názvem Beethoven’s Last Night. Mezi umělce, se kterými vystoupil, patří mimo jiné Sir Elton John, Linda Eder, Phil Collins, REM, Bonnie Tyler, Usher a Michael Crawford. Rob Evan má na svém kontě četná úspěšná vystoupení na koncertech s významnými symfonickými orchestry, v poslední době například v San Francisku, San Diegu, Atlantě, Chicagu a Calgary. Dále účinkuje v projektu Broadway Rocks, který uvedl na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov a společně s orchestry z Hong Kongu, Clevelandu, Houstonu, Marylandu, Taipeie, New Jersey a s Národním symfonickým orchestrem. Je spoluautorem (s maestrem Randallem C. Fleischerem) koncertního vystoupení ROCKTOPIA, směsice klasické hudby s klasickým rockem, ve kterém zpívá v rámci současného celosvětového turné.


www.rob-evan.com

Hugh Panaro byl popsán jako „jednička v zužujících se řadách skvělých herců hlavních rolí na Broadwayi“. Uznávaný kritiky a milovaný fanoušky. Mezi jeho silné stránky patří všestrannost, charisma, znamenitý pěvecký talent a slovy jednoho z jeho bývalých spoluúčinkujících vzhled filmové hvězdy. Jeho první role, Friedrich, v místní produkci muzikálu The Sound of Music přišla, když mu bylo dvanáct. V roce 1988 si Hugh zahrál roli Mariuse v prvním národním turné produkce Les Misérables a o několik měsíců později získal místo u společnosti na Broadwayi. Následně si jej vybral Hal Prince pro roli Raoula de Chagny, romantického mladého hrdiny ve veleúspěšném muzikálu Fantom opery, jehož autorem je Sir Andrew Lloyd Webber. V roce 1999 se Hugh vrátil do divadla Majestic Theatre a tentokrát oblékl masku Fantoma opery. Po turné Hugh získal kladné ohlasy za své role v muzikálech Gentleman Prefer Blondes a Merrily We Roll Along v Los Angeles a za roli Anthonyho Hopea v produkci Sweeney Todd v Kennedy Centeru v roce 2002. V roce 2008 si zahrál roli Jeana Valjeana ve špičkové produkci muzikálu Les Misérables divadla Walnut Street Theatre, za níž získal uznání publika i kritiků a také cenu Barrymore Award. V roce 2010 se Hugh vrátil do Broadwayského divadla Majestic Theatre, kde si opět zahrál ikonického Fantoma a byl hlavní hvězdou historického představení u příležitosti 25. výročí inscenace. V roce 2012 získal prestižní cenu Edwin Forrest Award. V roce 2013 vystoupil znovu jako Jean Valjean v letní produkci muzikálu Les Misérables divadla The Muny po boku svého přítele a kolegy z muzikálu Side Show Norma Lewise.

 


www.hugh-panaro.net

Randall Craig Fleischer je fenoménem hudebního světa – je držitelem tří postů hudebního ředitele, jeho skladby a aranžmá se hrají po celém světě, je velice vytížený jako hostující dirigent, získal řadu ocenění a během své kariéry působil na čtyřech kontinentech. Jako hostující dirigent účinkoval spolu s předními orchestry americké i světové hudební scény, mezi nimiž nechyběl orchestr Boston Pops, Čínský filharmonický orchestr, Hongkongský filharmonický orchestr, Izraelský filharmonický orchestr, Losangeleský filharmonický orchestr, Sanfranciský symfonický orchestr a Philadelphský symfonický orchestr. Fleischer si poprvé získal mezinárodní pozornost během svých prvních pěti let na pozici asistenta dirigenta a později asistenta šéfdirigentů Národního symfonického orchestru, když při turné po Japonsku a Sovětském svazu v roce 1990 dirigoval Dvořákův violoncellový koncert, na kterém vystoupil jako sólista Mstislav Rostopovič. Jako skladatel a hudební aranžér je čelním představitelem žánrů “symphonic rock” a “world music fusion”. Jeho díla a aranžmá uvedla řada uznávaných orchestrů z celého světa. Při své dirigentské premiéře s operní společností New York City Opera Fleischer dirigoval Kouzelnou flétnu. Fleischer působí také v roli pedagoga a je spoluautorem učebnic pro děti, na kterých spolupracoval se svou ženou, komičkou Heidi Joyce. Jako jediný americký dirigent získal cenu “Parent’s Choice Award” časopisu Newsweek za svůj průlomový CD ROM Péťa a vlk.

 


www.randallcraigfleischer.com

První zmínky o konání koncertů Severočeská filharmonie Teplice pocházejí již z roku 1828, ovšem za rok jejího oficiálního založení se považuje rok 1838. Na konci 19. století měl orchestr více jak 90 členů a dirigovali jej významní dirigenti, např. Felix von Weingartner, Richard Strauss, Siegfried Wagner aj. Od roku 1997 stál v jejím čele kanadský dirigent Charles Olivieri-Munroe. Od roku 2013 je jejím šéfdirigentem Alfonso Scarano. V posledních deseti letech Severočeská filharmonie Teplice výrazně rozšířila své zahraniční i tuzemské aktivity. Během roku absolvují tepličtí filharmonikové více jak 140 koncertů, z toho kolem 40 v zahraničí, např. v Německu, Itálii, Rakousku, Španělsku, Švýcarsku a dalších zemích. Filharmonie začíná působit ve významných evropských centrech, např. v Mnichově, Berlíně, Basileji, Paříži, Valencii ad. SČF zve do své domácí dramaturgie řadu vynikajících světových umělců, jakými jsou např. Mischa Maisky, Sharon Kam, Shlomo Mintz aj. Severočeská filharmonie je zvána na prestižní české i zahraniční festivaly, např. Pražské jaro, Janáčkův máj, Janáčkovy Hukvaldy, Festival zakázané hudby Terezín, MHF Český Krumlov, Festival Emy Destinnové aj. Severočeská filharmonie Teplice je též pořadatelem Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, který byl založen v roce 1964 a koná se v průběhu měsíce května a června na celém území severočeského regionu.


www.severoceskafilharmonie.cz

Zůstaňte s námi

Sledujte aktuální dění Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově