Marcela Cerno /soprán/, Daniel Serafin /baryton/ a Janoska Ensemble

Místo koncertu: Maškarní sál
http://festivalkrumlov.cz/wp-content/uploads/2016/02/08.03.jpg

Čtvrtek 3. 8. 19:30, Maškarní sál

Marcela Cerno (Rakousko) – soprán
Daniel Serafin (Rakousko) – baryton
Janoska Ensemble (Rakousko)
Ondrej Janoska /housle/, Roman Janoska /housle/, František Janoska /klavír/ a Julius Darvas /kontrabas/


Koupit vstupenky

Program: “JANOŠKA STYLE“

Johann Strauss ml. (1825-1899)/Boris Fomin (1900-1948): Předehra k operetě Netopýr à la Janoska
Fritz Kreisler (1875-1962)/František Janoska (1986*):  Liebesleid a Musette pour Fritz
Nico Dostal (1895-1981): Spiel mir das Lied von Glück und Treu (z operety Maďarská svatba)
Franz Lehár (1870-1948): Meine Lippen, sie küssen so heiβ (z operety Giuditta)
Georges Bizet (1838-1875)/Franz Waxman (1906-1967): Carmen Fantasie (fantazie na operu Carmen)

přestávka

Franz Liszt (1811-1886): Mefistův valčík č. 1
Robert Stolz (1880-1975): Frag nicht, warum ich gehe (z filmu Dozněla píseň)
Roman Janoska (1989*): Melodie für Melody
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)/František Janoska (1986*): Rumba for Amadeus
Robert Stolz (1880-1975): Spiel auf Deiner Geige! (z operety Venuše v hedvábí)
Niccoló Paganini (1782-1840): Paganinoska (variace na Capriccio č. 24)


O umělcích

Marcela Cerno se narodila v Plzni v České republice. Svá první sólová vystoupení ve Vídni absolvovala ve vídeňském Raimundtheater. Poté až do roku 2005 pravidelně vystupovala v operních a operetních inscenacích v divadlech v Klagenfurtu, St. Gallenu, Lucernu nebo Bernu. Dnes je Marcela Cerno na vrcholu své pěvecké kariéry a pod vídeňskou uměleckou agenturou Buchmann vystupuje po celém světě. Účinkuje v renomovaných operních domech a koncertních sálech, kde prezentuje hudbu Rakouska a především Vídně. K vrcholům její dosavadní kariéry patří angažmá ve vídeňské Volksoper, v Staatstheater am Gärtnerplatz v Mnichově, Státní opeře Praha či vystoupení v tokijské Suntory Hall s orchestrem vídeňské Volksoper. Jako umělkyně úspěšně spolupracovala s orchestry jako Berliner Symphonikern, Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK, Saint Petersburg Philharmonic, s orchestrem vídeňské Volksoper, Johann Strauss Capelle, Wiener Opernball Orchester, Strauss Festival Orchestra a Wiener Symphoniker. Ve svých četných zvukových nahrávkách s kolegy Miroslavem Dvorským a komorním pěvcem Herwigem Pecoraro interpretuje vídeňské klasické operetní melodie, které zahrnují hudební spektrum od Johanna Strausse, Franze Lehára, Emmericha Kálmána, až po Roberta Stolze. Marcela Cerno je velvyslankyní hudby, kterou svým uměním nese do celého světa dědictví města, a to zejména v oblasti lehké múzy, čímž významně přispívá k pověsti Vídně jako světové metropole tříčtvrťového taktu.


http://www.marcelacerno.com/

Daniel Serafin se narodil ve Vídni a studoval herectví a zpěv v Salcburku, Paříži, Mnichově a Vídni, kde získal bakalářský titul v oboru hudby. V rámci postgraduálního vzdělávání získal titul v oboru umění a managementu kultury a působil v salcburském Mozarteu, na Vídeňské hudební konzervatoři a na Julliard School v New Yorku. Danielu Serafinovi se dostalo velkého uznání, když získal tříletou smlouvu v divadle “Theater an der Josefstadt”, jedné z předních vídeňských scén, a vystupoval v divadlech po celém světě. Jako výkonný producent rakouských hudebních divadelních cen „Österreichischer Musiktheaterpreis“ každoročně ve Vídni udílí Mezinárodní cenu za klasickou hudbu a interpretaci. Daniel Serafin pracoval s významnými umělci, jako jsou držitelé Oscara Maximilian Schell a Roman Polanski, Ferruccio Soleri, Volker Schlöndorff, Helmuth Lohner, Brigitte Fassbaender a legendární Otto Schenk.


www.danielserafin.com

Když v roce 2013 bratři Ondrej, Roman a František Jánoškovi společně s jejich švagrem Juliem Darvasem založili soubor Janoska Ensemble, vytvořili vizi moderní interpretace děl, která je virtuózní a současně hluboce osobní. Díky svým rodinným vazbám a společným kořenům v oblasti klasické hudby vytvořili širokou škálu provedení populárních klasických děl, svých vlastních skladeb a jedinečných aranžmá jazzu, popu a world music. Tento soubor, který v květnu 2016 představil své album Janoska Style (Deutsche Grammophon) ve vídeňském Konzerthausu, nyní uvádí svůj program, ve kterém nechybí dokonalá technika hry ani improvizace. Bratři Janoškovi a jejich švagr, kteří se narodili a vyrůstali v Bratislavě a v Kostnici, mají bohaté hudební dědictví a mohou navázat na několik generací hudebníků před nimi a své hudební vzdělání ve Vídni pod vedením renomovaných profesorů, jako jsou Boris Kuschnir, Pavel Vernikov, Peter Čerman a Alois Posch. Je jim blízká široká škála hudebních stylů a dostalo se jim uznání v řadě orchestrů a souborů, jako je Vídeňská státní opera nebo Vídeňská filharmonie a soubory Vienna Art Orchestra, The Philharmonics a Roby Lakatos Ensemble. Od založení souboru Janoska Ensemble jeho členové pomocí své umělecké energie rozvíjejí svůj jedinečný hudební styl nazývaný “Janoska style”.


www.janoskaensemble.com/

Zůstaňte s námi

Sledujte aktuální dění Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově