Petr Nouzovský /violoncello/ a Miriam Rodriguez Brüllová /kytara/

Místo koncertu: Maškarní sál
http://festivalkrumlov.cz/wp-content/uploads/2016/02/petr_nouzovsky.jpg

Úterý 1. 8. 19:30, Maškarní sál

Komorní koncert

Petr Nouzovský (ČR) – violoncello
Miriam Rodriguez Brüllová (SR) – kytara


Koupit vstupenky

Program: „Après un rêve“

Antonio Vivaldi (1678-1741):  Sonáta č. 5 e moll, RV 40
Pablo Casals (1876-1973): Píseň ptáků

Franz Schubert (1797-1828): Sonáta a moll „Arpeggione“, D. 821

přestávka

Petr Iljič Čajkovskij (1840-1893): Sentimentální valčík č. 6 op. 51
Manuel de Falla (1876-1946): Suite populaire espagnole
Radamés Gnattali (1906-1988): Sonáta pro violoncello a kytaru

Součástí koncertu je křest nového CD obou umělců – „Après un rêve“ vydané u ArcoDiva. Kmotrou CD je herečka Danica Jurčová.


O umělcích

Petr Nouzovský studoval v Praze, Drážďanech a Madridu, na mistrovských kurzech poté u Mstislava Rostropoviče, Borise Pergamenščikova a Davida Geringase. Obdržel opětovná pozvání na Piatigorského seminář v Los Angeles. Vedl workshopy a mistrovské kurzy v Limě, Ekaterinburgu, Atlantě, Wroclawi a Olomouci. Je držitel ocenění „New Master on Tour 2007“, „Europäische Förderpreis für Musik 2007“ a laureát Val Tidone Competition 2011 nebo Johannes Brahms Competition 2013. Vystoupil na festivalech Pablo Casals Festival, Kasseler Musiktage a Santander Music Festival. Jeho hru slyšeli v sálech Concertgebouw v Amsterdamu, Blackheath Hall v Londýně, v sále Moskevské konzervatoře, Salle Paderewski Lausanne, Auditorium v Barceloně nebo Teatro Coliseo v Buenos Aires. Měl možnost koncertovat s orchestry a sbory (Český filharmonický sbor Brno, SWF Philharmonie, Chamber Orchestra Kremlin, Slovenská filharmonie, Symfonický orchestr Českého rozhlasu) pod vedením renomovaných dirigentů (Petr Altrichter, Jakub Hrůša, Caspar Richter). Do roku 2016 natočil 25 CD pro české i zahraniční nahrávací společnosti (Supraphon Vivat Tango – Nejlepší violoncellové CD roku 2014/New York). Petr Nouzovský byl v letech 2014/2016 rezidenčním umělcem Plzeňské filharmonie, se kterou pod vedením šéfdirigenta Tomáše Braunera v roce 2017 vychází 2CD s kompletním dílem Bohuslava Martinů pro violoncello a orchestr u německé nahrávací společnosti Dabringhaus und Grimm. V roce 2017 čekají Petra Nouzovského opětovná turné v Japonsku a Číně, koncerty v Německu, Polsku, Slovensku, Španělsku a Holandsku, vydání CD s Českým filharmonickým sborem Brno (Radioservis) a CD (ArcoDiva) s violistkou Kristinou Fialovou. Do roku 2016 zahrál Petr Nouzovský 1600 koncertů ve 40ti zemích světa. Každoročně se představuje na 150ti koncertech v České republice, Evropě, Asii, obou Amerikách a Rusku. Hraje na violoncello „Georg Rauer 1921“.


www.nouzovsky.cz

Miriam Rodriguez Brüllová studovala na VŠMU v Bratislavě, Université du Québec à Montréal, Université Laval v Quebecu a na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Jako sólistka vystoupila pod taktovkou renomovaných dirigentů s mnoha známými tělesy, např. s Jerusalem Symphony Orchestra, Brandenburgisches Staatsorchester, Orchestra Fondazione Arena di Verona, Orchestra Sinfonica di Roma, Orquesta Filarmónica de Bogotá, Universal Symphony Orchestra Seoul, Filharmonia Podkarpacka Rzeszów, Virtuosi di Praga, Virtuosi Pragenses, Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu, Štátnou filharmóniou Košice, Štátnym komorným orchestrom Žilina a dalšími. Koncertovala také se Zemlinského kvartetem, Aeoulus Quartet (USA), Kallaci Quartet (Jižní Korea), Stamicovým kvartetem, Mucha Quartet a Moyzesovým kvartetem. Představila se ve známých koncertních sálech jako například v pražském Rudolfinu, berlínském Konzerthausu, korejském Seoul Art Center, římském Auditorium Conciliazione, veronském Teatro Filarmonico a dalších. Vedla workshopy a mistrovské kurzy v Pretorii, Limě, Moskvě, Bratislavě. Kromě vystoupení na Slovensku koncertovala v mnoha státech Evropy, v Jižní a Severní Americe, Africe a v Asii. Nahrává pro Slovenský rozhlas, Praga Digitals (Francie) a Pavlík Records (Slovensko). Je iniciátorkou a uměleckou ředitelkou MHF Bratislavská komorná gitara (od 2005) a mezinárodní kytarové soutěže pro děti a mládež „L. Luthier Contest“ (od 2015). Pedagogicky působila na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni, v současnosti učí na konzervatoři v Bratislavě. Hraje na nástroji od světoznámého německého mistra Gernota Wagnera.


www.rodriguezbrullova.com

Zůstaňte s námi

Sledujte aktuální dění Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově