Boris Andrianov /violoncello/, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Christian Schulz /dirigent/

Místo koncertu: Zámecká jízdárna
http://festivalkrumlov.cz/wp-content/uploads/2018/06/Andrianov-e1531124082116.jpg

27/07 2018 Pátek 19:30

Zámecká jízdárna

Boris Andrianov (Rusko) – violoncello
Symfonický orchestr Českého rozhlasu (ČR)
Christian Schulz (Rakousko) – dirigent


Koupit vstupenky

Program

A. Dvořák: Koncert pro violoncello a orchestr h moll op. 104

přestávka

J. Brahms: Symfonie č. 2 D dur


O umělcích

Moskevský rodák, violoncellista Boris Andrianov je laureátem celé řady mezinárodních soutěží (Tchaikovsky Youth Competition, International Shostakovich Competition Classica Nova v Hannoveru, VI. International Mstislav Rostropovich Cello Competition v Paříži ad.). Jako sólista vystupoval na světových pódiích jako jsou Concertgebouw, vídeňský Konzerthaus, Opera City Hall v Tokiu nebo v sálech Moskevské a Petěrburské filharmonie; s takovými tělesy jako Izraelská filharmonie, Ruský národní orchestr či orchestr Mariinského divadla, a pod taktovkou dirigentů Valerije Gergijeva, Vasilije Petrenka, Gianandrei Noseda nebo skladatele Krzysztofa Pendereckého. Partnery na koncertních pódiích mu byli například Yuri Bashmet, Janine Jansen a Julian Rachlin. Jeho nahrávka Rachmaninových a Šostakovičových sonát získala cenu časopisu Gramophone „Editor’s Choice“. Od roku 2009 vyučuje na
Moskevské státní konzervatoři P. I. Čajkovského.


www.borisandrianov.com

Christian Schulz pochází ze známé vídeňské hudební rodiny a zahájil svou kariéru cellisty studiem hry na violoncello. Později pokračoval ve studiu oboru dirigování. Oba obory vystudoval na Vysoké škole hudby a múzických umění ve Vídni. Věnuje se komorní i sólové hře, v poslední době hlavně jako cellista Vídeňských symfoniků. V roce 1997 společně se členy Vídeňského symfonického orchestru založil soubor Ambassade Orchester Wien a dodnes je jejím uměleckým ředitelem. Schulz byl asistentem hvězdných dirigentů jako Vladimir Fedosejev, Yakov Kreizberg a Franz Welser-Möst. Na svém kontě má vystoupení s renomovanými orchestry včetně Montrealského symfonického orchestru, souboru Staatsphilharmonie Halle, Chicagského symfonického orchestru, Norimberského symfonického orchestru a v neposlední řadě Vídeňského symfonického orchestru. Jako dirigent se představil na festivalu Bregenzer Festspiele. Spolupracuje s orchestrem Wiener Concert Verein, jejich společné koncerty se uskutečnily na půdě hudebního sálu Wiener Musikverein i na jiných místech a ze spolupráce vzniklo i několik CD. Christian Schulz je prvním hostujícím dirigentem Státního filharmonického orchestru města Arad v Rumunsku od roku 2003 a v roce 2005 byl jmenován šéfdirigentem souboru Mozart Collegium Vienna. Působí také na pozici hudebního ředitele série koncertů „Schwingungen” ve Zlatém sále budovy Wiener Musikverein. V sezóně 2007/2008 se Christian Schulz postaral o návrat a nastudování opery Kouzelná flétna na jeviště operního domu Wiener Volksoper. Od roku 2010 je generálním ředitelem hudebního programu kulturního centra OKF Teheran. Kromě své dirigentské činnosti se věnuje také vlastní tvorbě.


www.buchmann-kaspar.at/en/categorie/classic/dirigent-christian-schulz

Symfonický orchestr Českého rozhlasu, jehož tradice se odvíjí od roku 1926, patří k předním a zároveň nejstarším českým orchestrálním tělesům. Svou stále stoupající uměleckou úrovní si vydobyl významné postavení v českém koncertním životě. V současné době nabízí SOČR svým posluchačům koncerty v rámci abonentní řady ve Dvořákově síni Rudolfina. Zároveň patří k vítaným hostům zahraničních koncertních síní. Prostřednictvím mezinárodní hudební výměny v rámci Evropské vysílací unie se nahrávky SOČRu dostávají ke statisícům posluchačů v celé Evropě i zámoří.


www.rozhlas.cz/socr/portal

Zůstaňte s námi

Sledujte aktuální dění Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově