Pocta Leonardu Bernsteinovi/ The Best Songs from Musicals

Místo koncertu: Pivovarská zahrada
http://festivalkrumlov.cz/wp-content/uploads/2017/11/28.7..jpg

PARTNER KONCERTU

28/07 2018 Sobota 20:30

Pivovarská zahrada

Pocta Leonardu Bernsteinovi/ The Best Songs from Musicals

Muzikálový večer

Sólisté: Christiane Noll, Dee Roscioli, Hugh Panaro a Darius de Haas (USA) – zpěv
Severočeská filharmonie Teplice (ČR)
Randall Craig Fleischer (USA) – dirigent


Koupit vstupenky

Program

Letošní muzikálový večer připomene 100. výročí narození vynikajícího amerického dirigenta a skladatele Leonarda Bernsteina. Program, na němž zazní ukázky z muzikálů „On the Town”, „Wonderful Town”, „Candide” nebo „West Side Story”, vzdá hold jeho umění.

Leonard Bernstein – Richard Wilbur: předehra k opeře Candide                                     
Leonard Bernstein – Betty Comden & Adolph Green: New York, New York z muzikálu On the Town (Ve městě)                                       
Leonard Bernstein – Betty Comden & Adolph Green: I Can Cook Too z muzikálu On the Town (Ve městě) 
Leonard Bernstein – Steve Lawrence & Eydie Gorme: It’s Love z muzikálu Wonderful Town (Nádherné město)                                                         
Leonard Bernstein – Richard Wilbur: Glitter and Be Gay z opery Candide                       
Leonard Bernstein – Richard Wilbur: Make Our Garden Grow z opery Candide              
Leonard Bernstein – Stephen Sondheim: předehra k muzikálu West Side Story             
Leonard Bernstein – Stephen Sondheim: Something’s Coming z muzikálu West Side Story        
Leonard Bernstein – Stephen Sondheim: Maria z muzikálu West Side Story                     
Leonard Bernstein – Stephen Sondheim: Quintet z muzikálu West Side Story 

přestávka

Elton John – Tim Rice: Circle of Life z muzikálu Lví král
Stephen Schwartz: Defying Gravity z muzikálu Wicked
Claude-Michel Schönberg – Alain Boublil: Bring Him Home z muzikálu Bídníci 
Alicia Keys – Salaam Remi – Jeff Bhasker – Billy Squier: Girl on Fire
Gloria & Emilio Estefan: Conga z muzikálu On Your Feet
Andrew Lloyd Webber – Tim Rice: Don’t Cry For Me Argentina z muzikálu Evita 
Ben E. King – Jerry Leiber & Mike Stoller: Stand by Me (Smokey Joe’s Café)
Andrew Lloyd Webber – Charles Hart & Richard Stilgoe: Phantom of the Opera z muzikálu Fantom opery
Andrew Lloyd Webber – Charles Hart & Richard Stilgoe: Music of the Night z muzikálu Fantom opery 
Claude-Michel Schönberg – Alain Boublil: One Day More z muzikálu Bídníci


O umělcích

Christiane Noll vystupovala v divadle Kennedy Center na Broadwayi v novém zpracování muzikálu Ragtime, za což si vysloužila nominaci na cenu Tony and Drama Desk Award a získala cenu Helen Hayes Award za roli Matky. Na Broadwayi a při národním turné se mimo jiné objevila v představeních Chaplin (nominace na Drama Desk Award) a často hostuje jako sólistka v představení Bravo Broadway se symfonickými orchestry ve většině států USA i na mezinárodní scéně. Účinkuje v Carnegie Hall, v divadle Hollywood Bowl a v O2 Areně debutovala po boku Dame Julie Andrews s představením Gifts of Music. Při její operní premiéře The Merry Widow v Kennedy Center byl jejím pěveckým partnerem Plácido Domingo. V animovaném filmu The King & I zpívala roli Anny.


www.christycat.com/Christiane

Dee Roscioli se nejvíce proslavila svým ztvárněním Elphaby ve velmi úspěšném broadwayském hitu Wicked. Tuto roli hrála na Broadwayi, v Chicagu a napříč Spojenými státy a Elphebu ztvárnila vícekrát než jakákoli jiná herečka. Minulé léto Dee Roscioli působila v hlavní roli Mrs. Lovett v muzikálu Sweeney Todd na festivalu Pennsylvania Shakespeare Festival. V New Yorku má na svém kontě vystoupení v představeních The 24-Hour Musicals, Murder Ballad (Workshop, Manhattan Theatre Club) a Therapy Rocks (NYMF). Dále ztvárnila Grizabellu na turné National Tour of Cats. Nedávno provedla svou sólovou show před vyprodaným hledištěm v klubu Birdland v New Yorku a v Chicagu. Byla speciálním hostem na koncertu Anthonyho Rappa a Adama Pascala a společně s Anthonym Rappem vystupovala v nové hře s názvem Dedalus Lounge, která byla kritiky velmi pozitivně přijata. Poctou pro Dee Roscioli byla mimo jiné také pozvánka, aby vystoupila na slavném koncertu Broadway on Broadway za doprovodu třicetičlenného orchestru.


www.johnsuchartists.com/johnsuch/artists_detail/21

Hugh Panaro je uznáván kritiky i milovaný fanoušky. Mezi jeho silné stránky patří všestrannost, charisma, znamenitý pěvecký talent a vzhled filmové hvězdy. K jeho excelentním rolím patří např. Jean Valjean, kterého ztvárnil v roce 2008 ve špičkové produkci muzikálu Les Misérables v divadle Walnut Street Theatre, a za kterou získal cenu Barrymore Award. V roce 2010 se vrátil do broadwayského divadla Majestic Theatre, kde opětovně zpíval ikonického Fantoma opery a byl hlavní hvězdou slavnostního představení u příležitosti 25. výročí této inscenace. V roce 2012 byl oceněn prestižní Edwin Forrest Award.


www.hugh-panaro.net

Muzikálový umělec a broadwayský herec Darius de Haas je výjimečný interpret, který se proslavil svým vznešeným tenorovým hlasem a emoční otevřeností na jevištích, v nahrávacích studiích a koncertních sálech celého světa. Na Broadwayi debutoval v představení Kiss of the Spiderwoman, následovalo vystoupení v obnoveném uvedení muzikálu Carousel v Lincoln Centeru, působení v původním hereckém obsazení v muzikálu Rent a dále v představeních The Gershwins’ Fascinating Rhythm a Marie Christine a na výročním koncertu k příležitosti 20. výročí Dreamgirls (pro nadaci Actor’s Fund). Za svůj výkon v hlavní roli muzikálu Running Man, nominovaném na Pulitzerovu cenu, získal cenu Obie.  Dalších významných úspěchů při svém působení v divadlech Off-Broadway, v regionálních divadlech, na turné a při premiérách dosáhl v roli Caina v muzikálu Children of Eden (Papermill Playhouse) a dále v představeních Saturn Returns (Public Theater) a Once On This Island (1st National Tour), v opeře Johna Adamse a June Jordan I Was Looking At The Ceiling and Then I Saw the Sky a v produkci Jesus Christ Superstar – Gospel v divadle Alliance Theater. V Carnegie Hall debutoval s Cincinnati Pops pod vedením Ericha Kunzela a od té doby působí jako sólista u celé řady orchestrů a hudebních společností, mezi nimiž nechybí Národní symfonický orchestr, The Philly Pops, Orchestra of St. Lukes, The Los Angeles Master Chorale and Luckman Jazz Orchestra, The New York Festival of Song a The Alvin Ailey Dance Theater. Další úspěchy Darius de Haas zaznamenal s koncerty „Too Hot To Handel“ v Carnegie Hall (společně s The Baltimore Symphony pod taktovkou Marina Alsopa) a Duke Ellington’s Sacred Concert of Music v Disney Concert Hall. Jeho hlas se objevil na řadě nahrávek včetně jeho oceněného sólového alba Darius de Haas: Day Dream – Variations on Strayhorn. Mezi jeho další nahrávky patří Children of Eden, Marie Christine, I Was Looking at the Ceiling and Then I Saw The Sky, Dreamgirls In Concert, Bright Eyed Joy, Only Heaven, Hair a jeho poslední nahrávka hitů z publikace Great American Songbook, Quiet Please, kterou provedl společně se slavným pianistou Stevenem Blierem.  


www.dariusdehaas.com

Randall Craig Fleischer je fenoménem hudebního světa – je držitelem tří postů hudebního ředitele, jeho skladby a aranžmá se hrají po celém světě, získal řadu ocenění a během své kariéry působil na čtyřech kontinentech. Mezinárodní pozornost si poprvé získal, když při turné po Japonsku a Sovětském svazu v roce 1990 dirigoval Dvořákův violoncellový koncert, na němž jako sólista vystoupil Mstislav Rostopovič. Jako skladatel a hudební aranžér je čelním představitelem žánrů „symphonic rock“ a „world music fusion“. Je spoluautorem učebnic pro děti a jako jediný americký dirigent získal cenu „Parent’s Choice Award“ časopisu Newsweek za svůj průlomový CD ROM Péťa a vlk.


www.randallcraigfleischer.com

První zmínky o konání koncertů Severočeská filharmonie Teplice pocházejí již z roku 1828. Na konci 19. století orchestr řídili významní dirigenti, jako např. Felix von Weingartner, Richard Strauss, nebo Siegfried Wagner. Od roku 1997 stál v jejím čele kanadský dirigent Charles Olivieri-Munroe. V posledních deseti letech filharmonie Teplice výrazně rozšířila své zahraniční i tuzemské aktivity, a je zvána na významné české i zahraniční festivaly. Je pořadatelem Hudebního festivalu L. van Beethovena.


www.severoceskafilharmonie.cz

Zůstaňte s námi

Sledujte aktuální dění Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově