„KEEP SWINGING!“ – swingový večer ve stylu Las Vegas – Jan Smigmator, Dasha, Tom Gaebel, RTV Bigband Felixe Slováčka ad.

Místo koncertu: Pivovarská zahrada
http://festivalkrumlov.cz/wp-content/uploads/2017/11/Swing.jpg

PARTNER KONCERTU

04/08 2018 Sobota 20:30
Pivovarská zahrada

„Keep Swinging!“ – swingový večer ve stylu Las Vegas
Jan Smigmator (ČR)
Dasha (ČR)
Felix Slováček RTV Big Band & strings (ČR)
Speciální host: Tom Gaebel (Německo)
POP Balet 

Kromě vstupu na koncert si návštěvníci budou moci za 600 Kč koupit vstup na afterparty s casinem Falešných hráčů (ruleta, poker, blackjack), electroswingovým DJ, tanečním parketem s výukou swingového tance, degustačním barem a večerním rautem. V ceně vstupného občerstvení, hra a zábava.

 


Koupit vstupenkyVstup na afterparty

Program

Velká koncertní show navazující na úspěšný hudební projekt Sinatrology, který se už v roce svého vzniku (2015) stal v České republice doslova fenoménem. Stejně jako u projektu Sinatrology i u “Keep Swinging” stojí v čele český swingový zpěvák a hudební producent Jan Smigmator, který v doprovodu RTV Big Bandu Felixe Slováčka představuje písně Velkého amerického zpěvníku v tradičních i zbrusu nových aranžmá a společně s exkluzivními hosty dokazuje, že swingové standardy stále táhnou a především nestárnou. Pro Mezinárodní hudební festival Český Krumlov připravil Jan Smigmator speciální swingový večer, v němž představí písně George Gershwina, jehož 120. výročí narození si v roce 2018 připomene celý svět, dále slavné písně Richarda Rodgerse a Lorenze Harta, Jeroma Kerna, Johnnyho Mercera, Duka Ellingtona, Michela Legranda, Cola Portera, Irvinga Berlina, ale také písně ze svých alb Swing Is Back a Time To Swing. Vzácnými hosty galakoncertu budou multižánrová zpěvačka Dasha, kterou s Janem Smigmatorem pojí dlouhá léta na rozhlasových vlnách Dvojky, jedna z největších hvězd evropské swingové scény, zpěvák Tom Gaebel a taneční skupina Pop Balet, která dokonale dokreslí swingovou atmosféru a diváky přenese téměř až do Las Vegas. Ve svých instrumentálních sólech se představí pochopitelně i legenda české populární hudby, fenomenální klarinetista a saxofonista Felix Slováček a řada hudebníků jeho RTV Big Bandu rozšířeného o smyčcovou sekci. V programu dále zazní písně z repertoáru Franka Sinatry, Elly Fitzgerald, Tonyho Bennetta, Barbry Streisand, Sammyho Davise Jr, Deana Martina a dalších.

Zazní písně:

Swing Is Back, Come Fly With Me, Oh’ Lady Be Good, Watch What Happens,
How Do You Keep The Music Playing, Feeling Good, My Way… (Jan Smigmator)
All The Way, Cabaret, Cheerful Little Earful, The Best Things In Life Are Free,
Say It’s Only A Paper Moon, Man In The Mirro… (Dasha)
I’ve Got A World On A String, What Now My Love, New York, New York,
For Once In My Life… (Tom Gaebel)
The Lady Is A Tramp, It Don’t Mean A Thing, They Can’t Take That Away
From Me, My Kind Of Town (Chicago Is), Quando, Quando, Quando,
Something Stupid, Birdsong… (duety)
Let Me Try Again, Clarinet Marmalade…
(Felix Slováček – soprán saxofon, klarinet)
There Will Never Be Another You…
(Markéta Smejkalová – alt saxofon)


O umělcích

Styl, frázování, hudební noblesa a láska k jazzu a swingu ho dnes řadí mezi přední interprety tohoto žánru nejen u nás, ale i v Evropě. V roce 2008 Jan Smigmator úspěšně absolvoval Pražskou konzervatoř v oboru zpěv na oddělení populární hudby a jazzu. V roce 2005 se stal sólistou legendárního Orchestru Václava Hybše, s nímž absolvoval stovky koncertů a vystoupení napříč republikou. Posluchači Českého rozhlasu Dvojka ho dobře znají z pořadu Klub Evergreen, který vysílá společně se zpěvačkou Dashou od roku 2011. V doprovodu svého Swinging Q a big bandů (Felix Slováček RTV Big Band, Czech Radio Big Band, Orchestr Karla Vlacha, Moravia Big Band, B Side Band, CBC Big Band…) pravidelně vystupuje na jazzových a swingových festivalech doma i v zahraničí, na klubových scénách, účastní se velkých koncertních projektů a v roce 2014 se mu dostalo cti zahájit pražský koncert světové hudební legendy Tonyho Bennetta.


www.smigmator.com

Dasha absolvovala Státní konzervatoř v Praze a v roce 2005 studovala na Berklee College of Music v americkém Bostonu. Již 16 let působí jako dvorní vokalistka Karla Gotta. Sólově vystupuje v televizních pořadech (např.Stardance) a koncertuje s kapelou Pajky Pajk a Moondance Orchestra. Na svém kontě má taktéž několik symfonických projektů s Martinem Kumžákem, který je autorem aranží a chopil se dirigentské hůlky, například Dasha symphony, Oratorium Svatého Václava nebo Michael Jackson Symphony. Ztvárnila titulní roli v muzikálu Popelka, Ofélii v české i anglické verzi muzikálu Hamlet, Miu v Galileovi ,postavu židovské dívky Rebeky v muzikálu Golem. Zahrála si role Angeliky a Mony Lisy ve stejnojmenných muzikálech, Katariny i Carmen v alternaci s Lucií Bílou v muzikálu Carmen. Vidět ji stále můžete na prknech Hudebního divadla Karlín  v muzikálu Eltona Johna –Aida nebo v hlavní roli Bonie and Clyde či v muzikálu Iago , Janka Ledeckého. Za roli Máří Magdaleny v muzikálu Jesus Christ Supersta se stala držitelkou ceny Thálie za rok 2010. Na vlnách Dvojky Českého rozhlasu pravidelně uvádí společně s Janem Smigmatorem pořad Klub Evergreen. V roce 2017 vydala u Supraphonu CD s názvem Konečně za které obdržela 11.4. 2018 zlatou desku.


www.novaart.cz/umelci/zpevacky/229-dasha

Již od roku 2005, kdy Tom Gaebel vydal své debutové album „Introducing: Myself“, je tento muž se svým nenapodobitelným hlasem neodmyslitelnou součástí hudební scény. Žádný jiný entertainer v Německu nekombinuje do té míry vášnivě uchvacující zvuk velké kapely se strhující lehkostí nenáročné hudby. Narodil se v Gelsenkirchenu a vyrůstal v Ibbenbürenu (Vestfálsko) jako druhý nejstarší ze čtyř bratrů. Hudba patřila již od ranného dětství k jeho životu. Od klasické výuky na zvonkohru a flétnu v útlém dětství, přes chlapecký sbor a hodin houslí, přešel ve 14 letech ke hře na bicí a v 17 letech na pozoun. Své vlastní povolání zpěváka v sobě objevil, když mu bylo kolem 25 let. Po studiu hudby v oborech pozoun, bicí a jazzový zpěv v Amsterdamu (Nizozemí) přešel do Kolína nad Rýnem a založil v roce 2004 svou první kapelu. Od té doby Tom Gaebel uchvacuje koncertní publikum po celém Německu, stejně tak i mezinárodně, všude tam, kde na jevišti stojí spolu se svým dvanáctičlenným orchestrem. Také v televizi je „Dr. Swing“ již mnoho let vítaným hostem – kupříkladu v TV Total, „Zimmer Frei!“ (Volné pokoje!), „Die ultimative Chartshow“ (Ultimativní hitparáda) nebo „Willkommen bei Carmen Nebel“ (Vítejte u Carmen Nebelové). „So Good To Be Me“ je šesté studiové album pětičlenného vítěze Jazz-Awardu.


www.tomgaebel.de

RTV Big Band Felixe Slováčka patří již řadu let k evropské big bandové špičce o čemž svědčí jeho dlouholeté působení v Českém rozhlase, kde v průběhu let doprovázel největší hvězdy domácí i zahraniční hudební scény. Na svém kontě má stovky nahrávek napříč hudebními žánry od swingu, přes pop music až po moderní jazz a klasiku. Repertoárové rozpětí má RTV Big Band stejně široké jako jeho kapelník, dirigent a hlavní instrumentální sólista – Felix Slováček. Je absolventem kroměřížské konzervatoře a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, na české hudební scéně představuje špičku mezi hráči na klarinet a saxofon. Jako sólový hráč získal mnohá ocenění na mezinárodních soutěžích a festivalech a svého evropského věhlasu dosáhl mimo jiné i díky působení v doprovodné skupině Karla Gotta. Svoji hudební mnohostrannost dokazuje také jako hudební skladatel, producent a hledač nových talentů. Felix Slováček se může pochlubit více než 500 nahranými tituly a téměř dvěma miliony prodaných zvukových nosičů.
Zůstaňte s námi

Sledujte aktuální dění Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově