Festive Overture, hudebně obrazová féerie

Místo koncertu: Letní jízdárna zámecké zahrady
http://festivalkrumlov.cz/wp-content/uploads/2017/11/Letni-zamecka-jizdarna-2005-1.jpg

20/07 2018 Pátek 21:00

Letní jízdárna zámecké zahrady

Festive Overture, hudebně-obrazová féerie

Christiane Noll a Hugh Panaro (USA) – zpěv
Jiří Bárta (ČR) – violoncello
Sooyeon Kim (Jižní Korea) – soprán

Schola Gregoriana Pragensis (ČR) 

Jan Smigmator (ČR)


Koupit vstupenky

Program

Buóh všemohúcí, moteto Christus surrexit vinctos
Giacomo Puccini: „Un bel dì, vedremo“, árie Čo-Čo-San z 2. dějství opery Madama Butterfly
Johann Sebastian Bach: Suita č. 1 G dur, BWV 1007 – Prelude
Camille Saint-Saëns: Labuť
Wolfgang Amadeus Mozart: Klarinetový kvintet A dur, KV 581
Antonín Dvořák: „Měsíčku na nebi hlubokém“, árie Rusalky z 1. dějství stejnojmenné opery
Andrew Lloyd Webber – Charles Hart & Richard Stilgoe:
Music of the Night (Fantom opery)
All I ask of You (Fantom opery)
Phantom of the Opera (Fantom opery)
Jan Smigmator: „Come fly with me“, „Swing is Back“

 


O umělcích

Christiane Noll vystupovala v divadle Kennedy Center na Broadwayi v novém zpracování muzikálu Ragtime, za což si vysloužila nominaci na cenu Tony and Drama Desk Award a získala cenu Helen Hayes Award za roli Matky. Na Broadwayi a při národním turné se mimo jiné objevila v představeních Chaplin (nominace na Drama Desk Award) a často hostuje jako sólistka v představení Bravo Broadway se symfonickými orchestry ve většině států USA i na mezinárodní scéně. Účinkuje v Carnegie Hall, v divadle Hollywood Bowl a v O2 Areně debutovala po boku Dame Julie Andrews s představením Gifts of Music. Při její operní premiéře The Merry Widow v Kennedy Center byl jejím pěveckým partnerem Plácido Domingo. V animovaném filmu The King & I zpívala roli Anny.

 


www.christycat.com/Christiane/

O umělcích

Hugh Panaro byl popsán jako „jednička v zužujících se řadách skvělých herců hlavních rolí na Broadwayi“. Uznávaný kritiky a milovaný fanoušky. Mezi jeho silné stránky patří všestrannost, charisma, znamenitý pěvecký talent a slovy jednoho z jeho bývalých spoluúčinkujících vzhled filmové hvězdy. Jeho první role, Friedrich, v místní produkci muzikálu The Sound of Music přišla, když mu bylo dvanáct. V roce 1988 si Hugh zahrál roli Mariuse v prvním národním turné produkce Les Misérables a o několik měsíců později získal místo u společnosti na Broadwayi. Následně si jej vybral Hal Prince pro roli Raoula de Chagny, romantického mladého hrdiny ve veleúspěšném muzikálu Fantom opery, jehož autorem je Sir Andrew Lloyd Webber. V roce 1999 se Hugh vrátil do divadla Majestic Theatre a tentokrát oblékl masku Fantoma opery. Po turné Hugh získal kladné ohlasy za své role v muzikálech Gentleman Prefer Blondes a Merrily We Roll Along v Los Angeles a za roli Anthonyho Hopea v produkci Sweeney Todd v Kennedy Centeru v roce 2002. V roce 2008 si zahrál roli Jeana Valjeana ve špičkové produkci muzikálu Les Misérables divadla Walnut Street Theatre, za níž získal uznání publika i kritiků a také cenu Barrymore Award. V roce 2010 se Hugh vrátil do Broadwayského divadla Majestic Theatre, kde si opět zahrál ikonického Fantoma a byl hlavní hvězdou historického představení u příležitosti 25. výročí inscenace. V roce 2012 získal prestižní cenu Edwin Forrest Award. V roce 2013 vystoupil znovu jako Jean Valjean v letní produkci muzikálu Les Misérables divadla The Muny po boku svého přítele a kolegy z muzikálu Side Show Norma Lewise.


www.hugh-panaro.net

O umělcích

Nejuznávanější český violoncellista současnosti Jiří Bárta vystudoval hru na violoncello u Josefa Chuchra a Mirko Škampy v Praze a Borise Pergamenščikova v Kolíně nad Rýnem. Získal prestižní ocenění v mnoha mezinárodních soutěžích, mj. Rostropovič-Hammerovu cenu v Los Angeles. Spolupracuje s předními českými i zahraničními orchestry, jako jsou Česká filharmonie, Royal Philharmonic Orchestra, Berliner Symphoniker, a dirigenty jako Jiří Bělohlávek, Charles Dutoit, Gennadij Rožděstvenskij, Maxim Šostakovič. Pravidelně vystupuje na předních festivalech a koncertních pódiích v Barceloně, Berlíně, Buenos Aires, Edinburghu, Istanbulu, Los Angeles, Mnichově, New Yorku, Paříži, Salzburgu, Tokiu či Londýně. Vysoce ceněné jsou jeho nahrávky u firmy Supraphon, zejména Bachovy violoncellové suity, Šostakovičovy koncerty a oba koncerty Dvořákovy. Spolupracoval s Petrem Ebenem, Markem Kopelentem, Pavlem Zemkem, Martinem Smolkou či Ondřejem Kukalem. Řadu skladeb, často pro něj napsaných, uvedl v české nebo světové premiéře. Často spolupracuje také s interprety z oblasti jazzu. Vedle své aktivní koncertní činnosti je spoluzakladatelem a dramaturgem Mezinárodního festivalu komorní hudby v Kutné Hoře.


www.jiribarta.cz

O umělcích

Sopranistka Sooyeon Kim pochází z Koreje. Studovala na Juilliard School a na Univerzitě v Indianě ve Spojených státech. V rámci koncertů a operních produkcí vystupovala s řadou světových umělců. Koncertovala například v Alice Tully Hall v Lincoln Centeru v New Yorku, Carnegie Hall, Smetanově síni v Praze v České republice, Seoul Arts Center a na mnoha dalších prestižních pódiích. K jejím rolím patří Santuzza, Violetta či Donna Anna. Na jejím repertoáru najdeme také Verdiho operu Síla osudu nebo Armidu Ch. W. Glucka. Letos na jaře účinkovala ve světové premiéře opery P. Q. Phana „The Tale of Lady Thi Kinh“ ve Spojených státech. K dalším operním postavám, které v blízké době ztvární, patří Gilda, Julie a Mimi. V říjnu letošního roku ji čeká její americký debut jako Mimi v Pucciniho opeře Bohéma.


www.sookim.net

Zůstaňte s námi

Sledujte aktuální dění Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově