„KEEP SWINGING!“ – swingový večer ve stylu Las Vegas – Jan Smigmator, Dasha, Tom Gaebel, RTV Bigband Felixe Slováčka ad.

Místo koncertu: Pivovarská zahrada
http://festivalkrumlov.cz/wp-content/uploads/2017/11/Swing.jpg

PARTNER KONCERTU

04/08 2018 Sobota 20:30
Pivovarská zahrada

“Keep Swinging!” – swingový večer ve stylu Las Vegas
Jan Smigmator (ČR)
Dasha (ČR)
Felix Slováček RTV Big Band & strings (ČR)
Speciální host: Tom Gaebel (Německo)
POP Balet 

Kromě vstupu na koncert si návštěvníci budou moci za 600 Kč koupit vstup na afterparty s casinem Falešných hráčů (ruleta, poker, blackjack), electroswingovým DJ, tanečním parketem s výukou swingového tance, degustačním barem a večerním rautem. V ceně vstupného občerstvení, hra a zábava.

 


Koupit vstupenkyVstup na afterparty

Program

Velká koncertní show navazující na úspěšný hudební projekt Sinatrology, který se už v roce svého vzniku (2015) stal v České republice doslova fenoménem. Stejně jako u projektu Sinatrology i u “Keep Swinging” stojí v čele český swingový zpěvák a hudební producent Jan Smigmator, který v doprovodu RTV Big Bandu Felixe Slováčka představuje písně Velkého amerického zpěvníku v tradičních i zbrusu nových aranžmá a společně s exkluzivními hosty dokazuje, že swingové standardy stále táhnou a především nestárnou. Pro Mezinárodní hudební festival Český Krumlov připravil Jan Smigmator speciální swingový večer, v němž představí písně George Gershwina, jehož 120. výročí narození si v roce 2018 připomene celý svět, dále slavné písně Richarda Rodgerse a Lorenze Harta, Jeroma Kerna, Johnnyho Mercera, Duka Ellingtona, Michela Legranda, Cola Portera, Irvinga Berlina, ale také písně ze svých alb Swing Is Back a Time To Swing. Vzácnými hosty galakoncertu budou multižánrová zpěvačka Dasha, kterou s Janem Smigmatorem pojí dlouhá léta na rozhlasových vlnách Dvojky, jedna z největších hvězd evropské swingové scény, zpěvák Tom Gaebel a taneční skupina Pop Balet, která dokonale dokreslí swingovou atmosféru a diváky přenese téměř až do Las Vegas. Ve svých instrumentálních sólech se představí pochopitelně i legenda české populární hudby, fenomenální klarinetista a saxofonista Felix Slováček a řada hudebníků jeho RTV Big Bandu rozšířeného o smyčcovou sekci. V programu dále zazní písně z repertoáru Franka Sinatry, Elly Fitzgerald, Tonyho Bennetta, Barbry Streisand, Sammyho Davise Jr, Deana Martina a dalších.


O umělcích

Styl, frázování, hudební noblesa a láska k jazzu a swingu ho dnes řadí mezi přední interprety tohoto žánru nejen u nás, ale i v Evropě. V roce 2008 Jan Smigmator úspěšně absolvoval Pražskou konzervatoř v oboru zpěv na oddělení populární hudby a jazzu. V roce 2005 se stal sólistou legendárního Orchestru Václava Hybše, s nímž absolvoval stovky koncertů a vystoupení napříč republikou. Posluchači Českého rozhlasu Dvojka ho dobře znají z pořadu Klub Evergreen, který vysílá společně se zpěvačkou Dashou od roku 2011. V doprovodu svého Swinging Q a big bandů (Felix Slováček RTV Big Band, Czech Radio Big Band, Orchestr Karla Vlacha, Moravia Big Band, B Side Band, CBC Big Band…) pravidelně vystupuje na jazzových a swingových festivalech doma i v zahraničí, na klubových scénách, účastní se velkých koncertních projektů a v roce 2014 se mu dostalo cti zahájit pražský koncert světové hudební legendy Tonyho Bennetta.


www.smigmator.com

Dasha absolvovala Státní konzervatoř v Praze a v roce 2005 studovala na Berklee College of Music v americkém Bostonu. Již 16 let působí jako dvorní vokalistka Karla Gotta. Sólově vystupuje v televizních pořadech (např.Stardance) a koncertuje s kapelou Pajky Pajk a Moondance Orchestra. Na svém kontě má taktéž několik symfonických projektů s Martinem Kumžákem, který je autorem aranží a chopil se dirigentské hůlky, například Dasha symphony, Oratorium Svatého Václava nebo Michael Jackson Symphony. Ztvárnila titulní roli v muzikálu Popelka, Ofélii v české i anglické verzi muzikálu Hamlet, Miu v Galileovi ,postavu židovské dívky Rebeky v muzikálu Golem. Zahrála si role Angeliky a Mony Lisy ve stejnojmenných muzikálech, Katariny i Carmen v alternaci s Lucií Bílou v muzikálu Carmen. Vidět ji stále můžete na prknech Hudebního divadla Karlín  v muzikálu Eltona Johna –Aida nebo v hlavní roli Bonie and Clyde či v muzikálu Iago , Janka Ledeckého. Za roli Máří Magdaleny v muzikálu Jesus Christ Supersta se stala držitelkou ceny Thálie za rok 2010. Na vlnách Dvojky Českého rozhlasu pravidelně uvádí společně s Janem Smigmatorem pořad Klub Evergreen. V roce 2017 vydala u Supraphonu CD s názvem Konečně za které obdržela 11.4. 2018 zlatou desku.


www.novaart.cz/umelci/zpevacky/229-dasha

Již od roku 2005, kdy Tom Gaebel vydal své debutové album „Introducing: Myself“, je tento muž se svým nenapodobitelným hlasem neodmyslitelnou součástí hudební scény. Žádný jiný bavič v Německu nekombinuje do té míry vášnivě uchvacující zvuk velké kapely se strhující lehkostí nenáročné hudby. Narodil se v Gelsenkirchenu a vyrůstal v Ibbenbürenu (Vestfálsko) jako druhý nejstarší ze čtyř bratrů. Hudba patřila již od ranného dětství k jeho životu. Od klasické výuky na zvonkohru a flétnu v útlém dětství, přes chlapecký sbor a hodin houslí, přešel ve 14 letech ke hře na bicí a v 17 letech na pozoun. Své vlastní povolání zpěváka v sobě objevil, když mu bylo kolem 25 let. Po studiu hudby v oborech pozoun, bicí a jazzový zpěv v Amsterdamu (Nizozemí) přešel do Kolína nad Rýnem a založil v roce 2004 svou první kapelu. Od té doby Tom Gaebel uchvacuje koncertní publikum po celém Německu, stejně tak i mezinárodně, všude tam, kde na jevišti stojí spolu se svým dvanáctičlenným orchestrem. Také v televizi je „Dr. Swing“ již mnoho let vítaným hostem – kupříkladu v TV Total, „Zimmer Frei!“ (Volné pokoje!), „Die ultimative Chartshow“ (Ultimativní hitparáda) nebo „Willkommen bei Carmen Nebel“ (Vítejte u Carmen Nebelové). „So Good To Be Me“ je šesté studiové album pětičlenného vítěze Jazz-Awardu.


www.tomgaebel.de

RTV Big Band Felixe Slováčka patří již řadu let k evropské big bandové špičce o čemž svědčí jeho dlouholeté působení v Českém rozhlase, kde v průběhu let doprovázel největší hvězdy domácí i zahraniční hudební scény. Na svém kontě má stovky nahrávek napříč hudebními žánry od swingu, přes pop music až po moderní jazz a klasiku. Repertoárové rozpětí má RTV Big Band stejně široké jako jeho kapelník, dirigent a hlavní instrumentální sólista – Felix Slováček. Je absolventem kroměřížské konzervatoře a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, na české hudební scéně představuje špičku mezi hráči na klarinet a saxofon. Jako sólový hráč získal mnohá ocenění na mezinárodních soutěžích a festivalech a svého evropského věhlasu dosáhl mimo jiné i díky působení v doprovodné skupině Karla Gotta. Svoji hudební mnohostrannost dokazuje také jako hudební skladatel, producent a hledač nových talentů. Felix Slováček se může pochlubit více než 500 nahranými tituly a téměř dvěma miliony prodaných zvukových nosičů.


Zůstaňte s námi

Sledujte aktuální dění Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově