TAKE 6 (USA) – 10násobní držitelé ceny Grammy se symfoniky
Severočeská filharmonie Teplice

Moderní gospel s jazzem, soulem, funkem R&B a popem

http://festivalkrumlov.cz/wp-content/uploads/2018/11/FK_WEB_Umelci_445x240_2_edit.jpg

20/07 2019 Sobota 20:30

Pivovarská zahrada

TAKE 6 (USA) – 10násobní držitelé ceny Grammy se symfoniky

Moderní gospel s jazzem, soulem, funkem R&B a popem

Severočeská filharmonie Teplice, dirigent: Jan Kučera


Koupit vstupenky

Program

Smile, Bless this House, Lullaby, Over the Hill, He Never Sleeps, U Turn, Straighten Up, Sweet Georgia, Biggest Part of Me


O umělcích


Americký sextet Take 6 je jedním z nejuznávanějších mezi vokálními tělesy. Koncerty tohoto fenomenálního souboru jsou pro posluchače vždy mimořádným zážitkem. Jejich show je založena na harmonickém souzvuku šestice mužských vokálů, skladbám nechybí aranžérská vynalézavost a dokonalá intonace, ale ani rytmická hravost, originalita a v neposlední řadě nebývalá duchovní hloubka. Styl moderního křesťanského gospelu členové souboru osobitě formují soulem, jazzem, funkem, R&B či popem. Take 6 je držitelem mnoha prestižních hudebních cen (10 cen Grammy, 10 Dove Awards, Soul Train Award a další). Skupina patří k nejvíce obdivovaným a capella souborům na světě. Se svým koncertním programem objela celou planetu a spolupracovala s řadou dalších umělců napříč různými žánry, např. s Rayem Charlesem, Ellou Fitzgerald či Whitney Houston a mnoha dalšími.

 

www.take6.com

První zmínky o konání koncertů Severočeská filharmonie Teplice pocházejí již z roku 1828, ovšem za datum jejího oficiálního založení se považuje 14. duben 1838. Na konci 19. století měl orchestr více jak 90 členů a dirigovali jej významní dirigenti, např. Felix von Weingartner, Richard Strauss, Siegfried Wagner aj. Od roku 1997 stojí v jejím čele kanadský dirigent Charles Olivieri-Munroe. V posledních deseti letech Severočeská filharmonie Teplice výrazně rozšířila své zahraniční i tuzemské aktivity. Během roku absolvují tepličtí filharmonikové více jak 140 koncertů, z toho kolem 40 v zahraničí, např. v Německu, Itálii, Rakousku, Španělsku, Švýcarsku a dalších zemích. Filharmonie začíná působit ve významných evropských centrech, např. v Mnichově, Berlíně, Basileji, Paříži, Valencii ad. Na podzim roku 2013 absolvovala Severočeská filharmonie Teplice turné do Asie, kde navštívila postupně Vietnam, Kambodžu, Hong Kong, Singapur, Malajsii a Brunej. Koncertovala za přítomnosti královských rodin například v malajském Kuala Lumpur nebo v kambodžském Phnom Penhu. V roce 2017 to pak bylo turné po Jižní Americe v Chile a Argentině, s koncerty v Santiago de Chile, San Juanu, Córdobě, Rosariu a Buenos Aires. SČF zve do své domácí dramaturgie řadu vynikajících světových umělců, jakými jsou např. Misha Maisky, Sharon Kam, Shlomo Mintz aj. Severočeská filharmonie je zvána na prestižní české i zahraniční festivaly, např. Pražské jaro, Janáčkův máj, Janáčkovy Hukvaldy, Festival zakázané hudby Terezín, Festival Český Krumlov, Festival Emy Destinnové aj. Severočeská filharmonie Teplice je též pořadatelem Hudebního festivalu Ludwiga van Beethovena, který byl založen v roce 1964 a koná se v průběhu měsíce května a června na celém území severočeského regionu.

 

www.severoceskafilharmonie.cz

Zůstaňte s námi

Sledujte aktuální dění Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově