Tereza Mátlová /zpěv/, Michaela Káčerková /varhany/

Laudate Dominum – chvalozpěvy
http://festivalkrumlov.cz/wp-content/uploads/2018/12/matlova_kucerova.jpg

Neděle 21/07 2019, 11:00

Kostel Božího Těla a Panny Marie Bolestné

 

Tereza Mátlová /zpěv/, Michaela Káčerková /varhany/

Laudate Dominum – chvalozpěvy


Koupit vstupenky

Program

J. S. Bach: Zerfließe, mein Herz, Janovy pašije, 2. díl, č. 35, BWV 245
J. S. Bach: Ich folge Dir gleichfalls, Janovy pašije, 1. díl č. 9, BWV 245
J. S. Bach: Fantazie a fuga a moll, BWV 561
G. B. Pergolesi: Salve Regina
A. Vivaldi: Alleluia, In furore iustissimae irae, RV 626
A. Marcello / J. S. Bach: Concerto d moll, I. Andante, II. Adagio, III. Presto
W. A. Mozart: Laudate Dominum, KV 339
F. X. Brixi: Preludium C dur 
W. A. Mozart: Exsultate, jubilate (moteto), KV 165, I. Exsultate jubilate – Allegro, II. Fulget amica dies – Secco Recitativo, III. Tu virginum corona – Andante, IV. Alleluja – Molto allegro

 

bez přestávky


O umělcích


Tereza Mátlová je operní i muzikálová zpěvačka. Vystudovala hru na flétnu a klavír a zpívala v Kühnově dětském sboru. Absolvovala operní zpěv na pražské Hudební akademii múzických umění u prof. Magdalény Hajóssyové. Ve studiu nadále pokračuje u prof. Vlasty Hudecové v Bratislavě a u Vladimíra Chmela. Zúčastnila se mnoha mistrovských kurzů, mimo jiné u prof. Helmutha Rillinga na stuttgartské Bachově akademii. Obdržela cenu „Talent roku“ na operním festivalu v irském Wexfordu, kde ztvárnila řadu operních rolí, např. Zerlinu, Zuzanku,  Zelide a další. Byla nominována na Cenu Thálie 2016 za roli Konstance v Mozartově Únosu ze serailu. Účinkuje v  Národním divadle v Praze, v divadle F. X. Šaldy v Liberci, v Severočeském divadle v Ústí nad Labem i na světových hudebních scénách, v rolích, jako je Gilda, Violetta, Pamina, Lejla, Hraběnka Almaviva, Konstance a další. Věnuje se také koncertní činnosti a spolupracuje s významnými dirigenty, jakými jsou např. Marcello Rota, Vladimir Jurowski, Riccardo Frizza, Enrique Mazzola, Leoš Svárovský, Jan Kučera, David Agler, Claude Schnitzler. Zpívala na koncertech Evy Urbanové a vystoupila jako host na turné Karla Gotta a slavného  barytonisty Lea Nucciho. Pro společnost Supraphon Records natočila operu Mirandolina Bohuslava Martinů a u agentury GOJA vydala sólové CD a CD Hvězda betlémská společně s Karlem Gottem. Spolupracuje s agenturou GOJA, která uvádí světové muzikály. Vystoupila v rolích jako Cosette v Les Misérables, Ellen v Miss Saigon a nyní exceluje jako Primadonna Carlotta Giudicelli v úspěšném muzikálu Fantom Opery v GOJA Music Hall v Praze. Často spolupracuje také s Českou televizí, Českým rozhlasem, TV Nova, TV Prima a TV Barrandov.


Michaela Káčerková je výraznou osobností mladé generace českých varhaníků. Varhany vystudovala na Pražské konzervatoři (prof. Jan Hora), dále na Akademii múzických umění v Praze (prof. Jaroslav Tůma) a na Hochschule für Musik und Theater Felix Mendelssohn Bartholdy Leipzig (prof. Stefan Engels – varhany, prof. Tobias Schade – cembalo). Během studia se zúčastnila mnoha mistrovských kurzů pod vedením významných pedagogů (Harald Vogel, Martin Sander, Lorenzo Ghielmi, Olivier Latry, Ludger Lohmann) a získala ocenění na domácích i zahraničních interpretačních soutěžích. Věnuje se pravidelné koncertní činnosti a spolupracuje s mnoha sbory, sólisty, orchestry a barokními ansámbly (Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Camerata Baroque Ensemble, orchestr Národního divadla v Praze, Capella Regia, Karlovarský symfonický orchestr aj.). Její repertoár zahrnuje hudbu všech stylových období od renesance až po současnou tvorbu. Jako sólistka pravidelně vystupuje na koncertech v České republice, Německu, Rakousku, Itálii, Francii, Anglii, USA a Japonsku. Od roku 2014 působí jako ředitelka a dramaturgyně Mezinárodního hudebního festivalu J. C. F. Fischera. V současné době připravuje rozsáhlý projekt a vydání svého CD „Historické varhany Karlovarského kraje“.


www.kacerkova.czZůstaňte s námi

Sledujte aktuální dění Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově