Odesláním tohoto formuláře souhlasíte s těmito podmínkami a se zpracováním osobních údajů.

PŘIHLÁŠENÍ K ODBĚRU NOVINEK

Mezinárodní hudební festival
Český Krumlov
19.7 - 10.8. 2019 / 28. ročník

POZNEJTE


KRUMLOVSKÝ FESTIVAL JE ZDE JIŽ 28 LET

Tradice mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově sahá až do roku 1992, patří mezi nejvýznamější kulturní akce v České republice a stal se trvalou součástí evropského kulturního kalendáře. Reprezentativní letní přehlídka světové hudební kultury a jejich nenovějších trendů, s širokám rozpětím hudby od 15. až po 21. století.

"Festival můžete navštívit po dobu tří týdnů v červenci a srpnu."

Žánrově je zaměřen na klasickou hudbu, jazz, folklér, muzíkál, operu i crossover a představuje významné tuzemské a zahraniční umělce v unikátních interiérech a exteriérech Státního hradu a zámku Český Krumlově, ale i v dalších objektech města s jedinečným geniem loci, zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO.

" Kooperativa stojí po boku festivalu od počátku. Pokaždé, když na festival do Krumlova přijedu, podaří se mi zde zapomenout na všechny starosti a problémy a užívat si jen krásu hudby a historických kulis města. "

Martin Diviš ředitel pojišťovny Kooperativa

" Léto bez nádherné hudby si už nedokážeme v Českém Krumlově představit. Nejednu příležitost zaposlouchat se do krásných tónů nám opět přináší Mezinárodní hudební festival Český Krumlov. Jedinečné festivalové zážitky k tomu obohatí génius loci historického města. Pokaždé držím festivalu pěsti, aby bylo příznivé počasí pro všechny koncerty v exteriérech. Když totiž nad Českým Krumlovem vychází Večernice a její svit umocní na pódiu atmosféru /hudebního/ nebe, stává se z koncertu nezapomenutelná vzpomínka. Přeji festivalu mnoho nebesky krásných hudebních chvil v Českém Krumlově a hudbou okouzlené návštěvníky! "

Dalibor Carda starosta města Český Krumlov

" Je mi ctí a potěšením, že i letos se Český Krumlov stane hostitelem Mezinárodního hudebního festivalu, který se za uplynulé více jak čtvrtstoletí stal stálicí na jihočeském letním kulturním nebi. Věřím, že i jeho letošní ročník bude ohňostrojem světových hudebních hvězd a nevšedních posluchačských zážitků. "

Ivana Stráská hejtmanka Jihočeského kraje

" Doufám, že nám, kteří se díky festivalu ponoříme do světa hudby, pomůže festival trochu ke zklidnění v této nelehké době. "

Prof. Václav Klaus bývalý prezident České republiky

" Festival nás láká svou dramaturgií, ve které je vážná hudba v podání špičkových interpretů a zároveň i například Hradišťan či Irish Dew, kde také působí hráči známí svojí virtuozitou. Je pro nás ctí objevit se s nimi v tomtéž programu. "

bratři Ebenové

" Někdo rád během letních měsíců odpočívá, užívá tepla a slunce. Mě naopak baví vystupování, protože jsem nabitý energií, která mi za zimního chladu a temna schází. Na českokrumlovském festivalu jsem hrál už bezmála v jeho počátcích a byla to pro mě čest. Proto se sem rád vracím, kdykoli jsem pozván, a pokaždé se snažím nabídnout odlišně koncipovaný večer. "

Jiří Bárta violoncellista

" Jako dítě jsem na tomto festivalu zpíval Orffovo dílo Carmina Burana a pak jsem si jej pořád prozpěvoval a dirigoval si k tomu. Vyrůstal jsem nedaleko odtud, v Římově, a do Českého Krumlova jsme často jezdili na výlet. Projížděl jsem tudy i později, když jsme jezdili vodu. Mám rád genia loci Českého Krumlova a tu úžasnou zatuchlinu dávných dob, kterou je město prodchnuté. "

Vojtěch Dyk zpěvák a herec

" Krumlovský festival mám moc rád, rok co rok sem se ženou jezdíme, i když zrovna nemám koncert. A až na pár výjimek jsme za celou dobu jeho trvání nepropásli žádné zahájení. Je to magické město a ve své kategorii nemá ve světě obdoby. Je jedinečné a nenapodobitelné. "

Václav Hudeček houslista

" Český Krumlov je nádherné město, festival je výborný, má skvělé publikum a dobré organizátory. A když mě opět pozvou, rád se sem vrátím. "

Mischa Maisky violoncellista

" Chtěl bych si takhle zahrát každý den, pokaždé si to užívám. Publikum si zaslouží respekt, a proto se pokaždé, když jdu na pódium, snažím dát sto procent ze sebe divákům. Vážím si všech, kteří organizují tento festival už dvacet let, vyvíjejí úsilí, aby udrželi muziku stále živou a přinášeli to krásné umění lidem. Musím je opravdu velmi ocenit. "

Arturo Sandoval jazzový trumpetista

" Bylo pro mě absolutním potěšením sdílet s vámi krásnou hudbu. Jsem velice šťastný a vděčný, že se mi dostalo příležitosti vystoupit v tomto překrásném městě, na tomto festivalu a v České republice vůbec. Domnívám se, že pro město i stát by mělo být poctou, že takový festival existuje a jeho podpora by měla být samozřejmostí. Festivalu bych rád popřál všechno nejlepší a věřím, že se dožije minimálně sta let. "

Ramón Vargas tenor

" Co se týká Českého Krumlova, energie je zde opravdu krásná. Lidé, kteří sem přijíždějí, jsou těmi, kteří si chtějí koncert užít, ne posuzovat, zda se jim to líbilo nebo ne. Chtějí zde prostě strávit pěkný čas. Vidíte lidi v publiku, jak si hudbu užívají a nikdo neodchází. Kdyby se podobný koncert konal na jiném festivalu za stejného počasí v jižněji položených zemích, pak nevím, zda by publikum vydrželo až do konce. Pamatuji si například koncert ve Veroně, jedna kapka deště stačila k tomu, aby představení skončilo a všichni odešli. A zde vidíte opak. Dnes to ještě nebylo tak strašné, ale včera byla moje žena na Noci na Broadway a lidé poslouchali hudbu i za deště. To ukazuje, že si zkrátka chtějí užít krásné okamžiky pohromadě, jsou to ohromně oddaní a vášniví posluchači a když vy pro ně děláte maximum, aby si mohli odnést skvělý zážitek, tak oni s Vámi pak klidně strádají. To je opravdu velká věc, která stojí za zmínku. "

José Cura tenor

" Tento festival má ohromnou reputaci, lidé jej znají a přijíždí do Krumlova kvůli festivalu a současně je toto místo velice zajímavé, takže se zde objevují i noví lidé, kteří na koncert přijdou náhodou, ale i přesto cítíte, že publikum zde očekává, že zažije něco zvláštního, a to vytváří velice příjemnou atmosféru. Já věřím, že co se týče hudby, nejde jen o zvuk samotný, ale jde o širší kontext zahrnující takové faktory, jako kde hrajete, pro koho hrajete a s kým hrajete, protože můžete hrát se skvělou kapelou, ale nikdo to nemusí chtít poslouchat, a pak to zkrátka nefunguje. Ale tady je skvělé prostředí, báječní lidé, vynikající kapela, a pak si všichni můžeme koncert opravdu užít. V Austrálii to tak často nezažívám… "

James Morrison jazzový multiinstrumentalista

" Nadšení lidí pro hudbu je tady naprosto ohromující. V Americe by lidé za těchto podmínek (vydatný déšť) ani nepřišli. Ale tady je entuziasmus pro hudbu neuvěřitelný, snažili jsme se proto maximálně o co nejlepší výkony. Ptali se mně před časem, proč se sem chci vrátit. Podívejte se kolem sebe. Proč byste se nevrátili? Je to tak nádherné. I přístup orchestru byl neobyčejný, když museli celý koncert hrát za deště. Jsem naprosto fascinována! "

Christiane Noll zpěvačka z Broadwaye

" S organizátory festivalu se mi výborně spolupracovalo. Nadchla mě také jména všech těch renomovaných umělců, kteří zde letos i v předešlých ročnících vystoupili. Je to úžasná galerie vynikajících umělců a skvělý počin pro toto město, tuto zemi a pro celý hudební svět. Pro mě to byla opravdu obrovská čest s festivalem spolupracovat. "

Ana María Martínez sopranistka, pěvecká partnerka Plácida Dominga
Čeps
CEPS
Budějovický Budvar
budweiser_budvar
Audi
audi
Česká republika
ceska_republika
Kärcher
karcher
Českokrumlovský rozvojový fond
ceskokrumlovsky_rozvojovy_fond
Ministerstvo kultury
Ministerstvo_kultury
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
ministerstvo_pro_mistni_rozvoj_cr
Jihočeský kraj
jihocesky_kraj
Český Krumlov
mesto_cesky_krumlov
Bigmedia
big_media
Audi Porsche České Budějovice
porsche_budejovice
Ticketstream
ticket_stream
Děkujeme mecenášům
Červená růže
Chci se stát
mecenášem
MHF ČK je členem Asociace hudebních festivalů ČR a držitelem značky EFFE 2019-2020.