Fúze v múze
Hudba a živá malba
Účinkující
Ludmila Pavlová – housle
Štěpán Hon – vibrafon
Vladimír Kiseljov – akční malba
Program
Arvo Pärt (1935): Fratres
Christopher Deane (1957–2021): Hrdliččin sonet
Grażyna Bacewicz (1909 – 1969): Polské capriccio
Martin Kux (1987): Sole sopra la palude - Úsvit nad močálem
Niccolo Paganini (1782 – 1840)/Karol Szymanowski: Capriccio č. 24 - úprava pro housle a vibrafon
Štěpán Hon (1976): Bluesová improvizace
Maurice Ravel (1875–1937): Kaddish
Karol Szymanowski (1882 – 1937): Zarzyjze kuniu
Astor Piazzolla (1921–1992):
Historie tanga – výběr
Oblivion
Libertango
Ludmila Pavlová
Česká oceňovaná houslistka, stipendistka Dvořákovy společnosti v Londýně a studentka doktorského programu na pražské AMU absolvovala mj. studijní pobyt na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien. Je lauerátkou řady soutěží: vyhrála mj. Excellent grant competition, je absolutní vítězkou Mezinárodní houslové soutěže „Nové evropské talenty“, či vítězkou zlaté medaile s vysokým vyznamenáním 4th Manhattan International Music Competition.
Vystupuje jako sólistka se světovými klavíristy (mj. s Alissou Firsovou, Magdou Amarou, či Marcinem Sikoským), s mnohými orchestry, např. s FOK, Filharmonií mladých Praha, Symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře, Barocco sempre giovanne, Virtuosi di Praga atd. a také v komorních složeních (Duo Affettico, Quarteto harmonico, Duo Euforico, Affetto poetico, Mucha trio).
V roce 2017 založila vlastní festival Podkrkonošské hudební léto. Kromě toho vydala své debutové CD s klavíristou Stanislavem Gallinem.
Foto: Andrej Grilc
Štěpán Hon
Bicista Orchestrální akademie České filharmonie a Opery Národního divadla absolvoval obor bicí nástroje na Pražské konzervatoři a pražskou HAMU. Poté vystudoval také královskou konzervatoř Koninklijk Conservatorium Den Haag ve hře na jazzový vibrafon u profesora Mira Heráka a v roce 2019 letní semestr v Polsku na Akademii Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach u profesora Bernarda Maseliho.
Vladimír Kiseljov
Malíř, performer, scénograf, režisér a spisovatel je absolventem brněnské JAMU a Kunstuniversität Graz a autorem vlastního výtvarného směru – synestetismu. Zrealizoval přes 100 samostatných výstav maleb napříč Evropou – mezi mnohými na International Biennale of Modern Art ve Florencii, na Pražském Quadriennale 2015, či v Academy of Arts.
Autor vnímá synesteticky a hudbu a všechny vjemy jako pohyb, význam, prostor a čas tak zachycuje barevně mj. na malířsko-hudebních performancích s vynikajícími hudebníky jako je Hansjörg Albrecht, Milan Al Ashab, Ludmila Pavlová, či Eduard Štístek…
Za svou práci spojenou s dílem Richarda Wagnera byl vyznamenám cenou Goldene W a za svou malířskou performanci získal cenu za interakci na mezinárodním festivalu v Casablance v Maroku.
Egon Schiele Art Centrum
Egon Schiele Art Centrum je renesanční objekt bývalého pivovaru, založeného obcí, umístěný v Široké ulici v Českém Krumlově. Objekt sestává ze dvou domů. Široká čp. 70 a 71. Druhý objekt vznikl renesanční přestavbou středověkých domů v letech 1578–1605 podle návrhu italského architekta Domenica Benedetta Comety z Eckthurmu. Budova pod číslem popisným 70 pak byla připojena po přestavbě jiného domu v letech […]