Datum konání

20 / 07 / 2024 - Sobota 20:30

Místo konání

Pivovarská zahrada

Noc v Hollywoodu

Stříbrná plátna od počátků lákala a fascinovala skladatele klasické hudby a jejich spojení dalo vzniknout hudbě filmové. Erich Korngold umě tvořil na obou frontách: filmové i té klasické, a ziskem prvního Oscara za filmovou hudbu otevřel cestu skladatelům, kteří se filmu oddali zcela. Koncert tak zmapuje vývoj filmové hudby od dnes už klasických oscarových melodií filmů Casablanca, Jih proti Severu nebo Ben Hur až po Star Wars nebo Harryho Pottera z pera nestora filmové hudby, stále tvořícího oscarového rekordmana Johna Williamse, který letos oslavil 92. narozeniny.

Účinkující

Prague Philharmonia
Jan Kučera – dirigent

Program

Erich Wolfgang Korngold: Mezi dvěma světy – koncertní předehra
Erich Wolfgang Korngold: Kings Row Fanfare
John Williams: Star Wars – hlavní téma
Erich Wolfgang Korngold: Pán sedmi moří – koncertní předehra
Jerry Goldsmith: Star Trek – První kontakt
John Williams: Blízká setkání třetího druhu
Michael Kamen: Robin Hood: Král zbojníků – předehra
Erich Wolfgang Korngold: Dobrodružství Robina Hooda – suita
John Williams: Jurský park – hlavní téma
Max Steiner: Casablanca – Suita
Miklós Rózsa: Cid – pochod
Maurice Jarre: Lawrence z Arábie
Ernest Gold: Exodus – hlavní téma
John Williams: Harry Potter – Téma sovy Hedviky
Maurice Jarre: Doktor Živago – suita
Elmer Bernstein: Sedm statečných – hlavní téma
Miklós Rózsa: Ben Hur – Přehlídka vozatajů
Max Steiner: Jih proti Severu

Prague Philharmonia

Prague Philharmonia byla založena v roce 1994 z iniciativy světově proslulého dirigenta Jiřího Bělohlávka pod původním názvem Pražská komorní filharmonie. Orchestr si za bezmála 30 let své existence vydobyl uznání po celém hudebním světě – na kontě má nejen světová turné, ale i mezinárodně uznávaná alba a nahrávky. Prague Philharmonia je vyzdvihována díky jedinečnému zvuku, ale i díky svému repertoáru, orientovanému zejména na díla Josepha Haydna, Wolfganga Amadea Mozarta a Ludwiga van Beethovena.

S orchestrem vystupovala již celá řada světově uznávaných dirigentů a sólistů: Jakub Hrůša, Julian Rachlin, Martha Argerich, Jefim Bronfman, András Schiff, Gil Shaham, Isabelle Faust, Emmanuel Pahud, Luciano Pavarotti, Diana Damrau, Plácido Domingo, Gautier Capuçon, Maxim Vengerov, Mischa Maisky, Juan Diego Flórez, Jonas Kaufmann a mnoho dalších.

Foto: Ivan Malý

Prague Philharmonia

Jan Kučera

Dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera patří mezi nejvšestrannější české umělce. Na Pražské konzervatoři absolvoval u Bohuslava Řehoře skladatelský obor a u Miriam Němcové a Miroslava Košlera obor dirigentský, v němž jej následně na HAMU vedl Vladimír Válek.

Jako skladatel tvoří kompozice symfonické, komorní i písňové a zároveň má na svém kontě přes třicet scénických hudeb k divadelním inscenacím. Spolupracuje s předními českými orchestry, především se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu či se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK a je autorem baletů Tři mušketýři, Zkrocení zlé ženy a oper Rudá Marie a Don Buoso, uváděného na prknech Národního divadla, kde také diriguje úspěšnou inscenaci opery Noc v hotelu Savoy. Dirigoval rovněž projekt Wanted s Dagmar Peckovou či nové nastudování výpravné scénické podoby Mše Leonarda Bernsteina.

Foto: Jan Kolman

Jan Kučera

Pivovarská zahrada

Představte si kouzelný výhled na českokrumlovský zámek, svěží letní večer, zpovzdálí jemně šumí řeka a k tomu hraje jen pro vás hudba v podání světových hvězd. Pivovarská zahrada toto vše v období festivalu nabízí. Velký prostor plný zeleně a stromů přímo vybízí k nezapomenutelnému zážitku a bylo tomu tak i v historii. K rozkvětu této novoměstské zahrady došlo za vlády Viléma a Petra Voka z Rožmberka, pěstovaly se zde exotické rostliny, v sádkách se chovaly ryby a nechyběl ani zpěv ptáků z voliéry. A právě tato zahrada vám i v dnešní době nabízí neopakovatelnou atmosféru, kterou si budete pamatovat až do konce života.

Noc v Hollywoodu

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Festival se koná za laskavé podpory